WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Rzadki egzemplarz Lamborghini Miura SV z 1971 roku pędzi na aukcję

W takich przypadkach nie trzeba wiele, żeby wzbudzić w nas zazdrość, ale umówmy się – kto nie pragnąłby cacka w postaci Lamborghini Miura SV?

Ten Miura SV może i jest daleki od oryginału, ale i tak zarobi krocie na aukcji. Co tu dużo mówić, wszystkie wydania Lamborghini Miura są wyjątkowo rzadkie, ale tym razem jest to coś wyjątkowego. To tak naprawdę specjalna wersja pierwszego supersamochodu Lamborghini, która będzie wystawiona na aukcji w RM Sotheby w piątek, 17 stycznia.

Niestety do czystych klasyków zaliczyć go nie możemy, bo ten egzemplarz Lamborghini Miura P400 SV z 1971 roku przez lata był gustownie modyfikowany. Nie sprawiło to jednak, że specjalnie staniał, bo jego wartość powinna wynosić od 1,4 miliona do 1,6 miliona dolarów.

Kiedy ten Miura SV zjechał z linii montażowej 10 grudnia 1971 roku, nosił zieloną farbę z czarnym wnętrzem i był wyposażony w fabryczny silnik V12 z mokrą miską olejową. Przed importem do USA przez pierwszego właściciela, został przemalowany na czerwono, a następnie jego drugi właściciel – inżynier Lamborghini – kazał przekształcić silnik w układ z suchą miską olejową w 1978 roku.

To jednak czyni go „jednym z niewielu” Miur z tego typu konfiguracją. Zbiornik oleju z suchą miską olejową znajduje się pod przednią maską wraz z kołem zapasowym i akumulatorem. Ten egzemplarz zmodyfikowano także o szersze, bo 10-calowe tylne koła.

Dopełniając historię, w 1979 roku ta dokładnie Miura SV została sprzedana trzeciemu i obecnemu właścicielowi. Ten z kolei odświeżył wnętrze beżową skórą. Finalnie samochód jest w nieskazitelnym stanie, odpicowany pod każdym kątem i z dobrze udokumentowaną historią i zaledwie trzema właścicielami.

ŹRÓDŁO: Motorious