Reklama

Rzadkie nagranie pokazuje Einsteina mówiącego o muzyce i bombie atomowej

Einstein, nagranie Einstein, Einstein bomba atomowa, Einstein muzyka, nagranie albert Einstein, albert Einstein

Einstein to naukowiec znany z pewnością przez prawie każdego. Właśnie na pewnej aukcji pojawiło się nagranie swobodnej rozmowy badacza nagranej ponad 60 lat temu. W nim naukowiec mówił dowcipy, omawiał swoją miłość do muzyki oraz odnosił się do globalnej polityki.

Nagranie pochodzi z 1951 roku i zostało uwiecznione na różnych nośnikach. Aukcja z nimi rozpocznie się na Heritage Auctions i będzie dotyczyło taśmy szpulowej zawierającej 33 minutową rozmowę Einsteina z dwoma przyjaciółmi. Naukowiec mówi po angielsku, który jest mocno akcentowany.

Czytaj też: Najbliższe zdjęcie księżyca Saturna Mimos przynosi na myśl Gwiazdę Śmierci ze Star Wars

Na nagraniu słychać, jak opisuje on swoje uwielbienie do Brahmsa, Schuberta czy Beethovena. Pochwalił on także kompozycję zwaną Koncertem skrzypcowym. Heritage Auctions udostępniło już 3 minutowe nagranie pokazujące przemyślenia naukowca na temat procesu Juliusa i Ethel Rosenberg – obywateli USA oskarżonych o szpiegostwo na rzecz Związku Radzieckiego.

Einstein, w całym nagraniu, wyraził także swoje ubolewanie z powodu roli w rozwoju bomb atomowych poprzez list wysłany do FDR w 1939 roku. Ma on tego bardzo mocno żałować. Naukowiec uważa też, że dobrze, iż ZSRR posiada własną bombę atomową co ma być dobre dla świata.

Czytaj też: Powstał materiał inspirowany kałamarnicą

Źródło: Livescience