WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Rzućcie okiem na elektrycznego quada Tesli. To niezły mini-Cybertruck!

Quad Tesli ‘Cyberquad’ nie jest jednorazowym skokiem w bok, co wcześniej potwierdził Elon Musk. Dziś z kolei mamy okazję rzucić okiem z bliska na to elektryczne cacko.

Prototyp elektrycznego quada, czyli pojazdu typu ATV (All Terrain Vehicle) Tesli pojawił się po raz pierwszy publicznie podczas premiery Cybertrucka 22 listopada 2019 roku. Wtedy to wyjechał z jego „paki”, a teraz mamy wreszcie kilka fotek z jego udziałem.

Na ten moment wiemy, że Cyberquad będzie ponoć opcjonalnym dodatkiem do zamówienia Cybertrucka, co potwierdza jego obecność na spotkaniu akcjonariuszy oraz imprezie Battery Day firmy. Tam niejaki Marco Carini strzelił mu kilka fotek i przekazał je serwisowi Electrek.

Czytaj też: Nowe BMW M3 i M4 już z ulepszeniami M Performance

CyberQuad Tesli zdecydowanie czerpie inspirację z Cybertrucka, choć tak rewolucyjny raczej nie jest. Raczej, ponieważ na Twitterze znajdziemy popartą dowodami opinię, według której dzieło Tesli zapożycza wiele elementów z modelu Yamaha Raptor 700R SE. Wersja produkcyjna powinna być jednak inna i zawierać więcej technologii opracowanej od podstaw przez Teslę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News