Reklama

Obok tego samochodu z pewnością nie chcielibyście zaparkować

VW Jetta, dziwny samochód, samochód połączone drzwi, podwójne drzwi samochód,

Chociaż widzieliśmy już wiele w motoryzacji, to przerażające poniekąd jest to, że była to zaledwie góra lodowa, co potwierdza ten Volkswagen Jetta.

Swoją dziwaczność, ale jednocześnie również wyjątkowość, zapewniają temu Volkswagenowi drzwi. Nietypowe, bo połączone ze sobą tak, że przy otwieraniu tych tylnych i przednie mają coś do powiedzenia. Zostały bowiem połączone ze sobą odciętym od nadwozia słupkiem B. Owocem jest samochód, obok którego nigdy lepiej nie parkować.

Odcięcie słupka B sprawiło zapewne (choć tego nie widzimy na materiale), że przy otwarciu tylko przednich drzwi, te tylne spadną na ziemię wraz z całym słupkiem.

Amazing/Crazy Long-Door Jetta Coupe

All you need to make your own is a Jetta, a Sawzall, and 20-minute lapse of judgment.

Posted by Motor1.com on Saturday, April 18, 2020

Nie powiemy – pomysłowe, a za projekt musimy podziękować firmie Harry’s Auto Restoration & Repair nie z Rosji, a z USA w stanie Michigan.

Czytaj też: Ktoś chętny na owłosionego Volkswagena Beetle?

Oczywiście sam VW Jetta w tym wydaniu, to eksperyment i projekt dla żartu, który wymagał jedynie 20-minutowej zabawy z piłą tarczową. O sztywności i wytrzymałości strukturalnej lepiej nie mówić, ale pocieszeniem jest to, że to nie koniec przygód kupionej za 200 dolców Jetty. Ta ma zostać przerobiona na… pickupa.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News