Reklama

Zapowiedziano tak świetnego elektrycznego SUVa, że oszustwem śmierdzi na kilometr

Triton Model H, elektryczny SUV, świetny elektryczny SUV, elektryczny Model H

To pierwszy raz, kiedy słyszymy o firmie Triton Solar z siedzibą w New Jersey, ale to właśnie ona ogłosiła właśnie nowego, całkowicie elektrycznego SUVa z 8 miejscami o wyjątkowych specyfikacjach.

Mowa dokładnie o elektrycznym SUVie Triton Model H, który ma zostać wyposażony w potężny akumulator o mocy 200 kWh. Ten zapewni mu ponoć zasięg ponad 1126 km na jednym ładowaniu, zasilając nieustannie cztery silniki, których łączna moc sięgnie 1500 KM. Dzięki temu Model H ma rozpędzać się do 96,5 km/h w 2,9 sekundy.

Firma twierdzi, że jest to SUV „do przenoszenia i holowania ciężkich ładunków bez uszczerbku dla komfortu jazdy”. Jak czytamy w ogłoszeniu:

Pierwszych 100 klientów w przedsprzedaży otrzyma wersję Founder’s Edition wraz z unikatowymi dodatkami do standardowych specyfikacji, które już nigdy nie będą produkowane. Kaucja wynosi 5000$, i w ciągu 5 dni należy dopłacić kolejne 135000$.

Czytaj też: To Porsche 911 z 1984 roku zawdzięcza wyjątkowość tunerowi

Brzmi to więc, jak coś, co może okazać się oszustwem, jako że po raz pierwszy słyszymy o tej firmie, a zapowiedzi wydają się wręcz zbyt dobre, aby były prawdziwe. Potwierdza to ponadto brak informacji o dacie debiutu, dosyć dziwne rendery oraz zadziwiająca gwarancja na 10 lat.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News