WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition – tak wygląda smartfon niezniszczalny

Nowoczesny, flagowy smartfon w wojsku? Brzmi to trochę jak żart, bo kruche, szklane obudowy na poligonie nie wytrzymałyby nawet kilku minut. Samsung zdaje się dobrze o tym wiedzieć i przygotował specjalny wariant modelu Galaxy S20 przeznaczony dla amerykańskiej armii.

Flagowiec jak się patrzy

Zaglądając do wnętrza Samsung Galaxy S20 Tactical Edition zobaczymy bardzo mocnego, współczesnego flagowca. Mamy tu układ Qualcomm Snapdragon 865, 12 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej z opcją rozszerzenia jej kartą pamięci microSD i ekran o przekątnej 6,2 cala. To panel SuperAMOLED wyświetlający obraz o rozdzielczości 1440 x 3200 pikseli przy odświeżeniu obrazu na poziomie 60 lub 120 Hz. Główny aparat jest potrójny – 12 Mpix (F/1.8, IOS), 64 Mpix (teleobiektyw, 3-krotny zoom optyczny, 30-krotny zoom hybrydowy, F/2.0), 12 Mpix (szerokokątny, F/2.2) i do tego przedni aparat o rozdzielczości 10 Mpix. Nie zabrakło też wsparcia dla łączności 5G i obsługi Samsung Dex.

Akumulator mógłby być nieco większy, bo to tylko 4000 mAh.

Czołg z zewnątrz i dodatkowe funkcje

Wśród bardziej militarnych funkcji znajdziemy tu np. szyfrowanie karty SIM, radio CBRS, działanie aparatów w trybie noktowizora, możliwość odblokowania ekranu bez użycia rąk w trybie poziomym oraz Stealth Mode, czyli całkowite wyłączenie wszystkich modułów łączności.

Smartfon jest zamknięty w pancernej obudowie, ale co ważne – bardzo lekkiej. Całość ma ważyć skromne 162 gramy.

Samsung Galaxy S20 Tactical Edition trafi do sprzedaży w III kwartale 2020 roku, ale nie wiadomo jeszcze jak będzie wyglądać jego cena i dostępność.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News