WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Samsung Galaxy Watch3 w różnych wariantach i z obrotowym pierścieniem

Od kilku dni do sieci trafiają kolejne zdjęcia prezentujące nadchodzącego Galaxy Watch3. Dla użytkowników starszej generacji zegarków Samsunga najważniejsze w nim jest jedno – powrót obrotowego pierścienia.

Wojna o pierścień rok 2020

Obrotowy pierścień w zegarkach Samsunga służył do poruszanie się po Menu. Można to było robić również za pomocą dotykowego ekranu. Nieco podobnie jak w zegarkach z Wear OS, gdzie mamy do dyspozycji dotykowy panel oraz obracaną koronkę na boku obudowy. Pierścień Samsunga był jednak znacznie wygodniejszy i ciężko jest to opisać nie mając zegarka w ręce. To tak intuicyjny i wygodny sposób obsługi, że ciężko jest później przesiąść się na inne rozwiązanie.

Na całe szczęście do takiego samego wniosku musiał dojść Samsung i zegarki Galaxy Watch3 ponownie dostaną obracany pierścień.

Samsung Galaxy Watch3 w dwóch wariantach

Z dotychczasowych informacji wiemy, że Galaxy Watch3 będzie dostępny w opcji z tarczą o średnicy 41 i 45mm. Większy dostanie ekran o przekątnej 1,4 cala, a mniejszy 1,2 cala. Różnica będzie też w pojemności akumulatora, która wyniesie odpowiednio 340 mAh oraz 247 mAh.

Obudowa zegarków będzie wodoszczelna (5ATM) oraz odporna na czynniki zewnętrzne, zgodnie z normą MIL-STD810G. Ekrany będą chronione szkłem Gorilla Glass DX.

Niepotwierdzone informacje mówią też o 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej, pulsometrze, pomiarze ciśnienia krwi oraz funkcje EKG. Do tego łączność LTE oraz system operacyjny Tizen w wersji 5.5

Premiera razem z Galaxy Note20?

Najbardziej prawdopodobną datą premiery wydaje się sierpniowa prezentacja smartfonów Galaxy Note20. Mówi się jednak, że dla zegarków Samsung może przygotować osobną premierę w lipcu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News