WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Samsung oraz Steinway Lyngdorf prezentują Demo Room Home Cinema

Samsung oraz Steinway Lyngdorf prezentują Demo Room Home Cinema

MicroLED zapowiada się na przyszłość wyświetlaczy. Będzie on oferował znakomitą jakość obrazu w zastosowania biznesowych oraz konsumenckich. Ważnym krokiem do upowszechnienia technologii jest prezentacja Demo Room Home Cinema, który znajduje się na 46 piętrze budynku Złota 44 w centrum Warszawy.

Demo Room Home Cinema to pierwsza tego typu przestrzeń w Polsce i trzecia na świecie po Mediolanie i Frankfurcie. Głównym elementem jest 110 calowy ekran MicroLED oraz zestaw audio firmy Steinway Lyngdorf. Całość dopełnia najnowocześniejszy sprzęt AGD od Samsunga. Wartość całości przekracza 500 tysięcy złotych. Wojciech Zaskórski, Enterprise Business Director, Samsung Electronics Polska, mówi:

Samsung wiąże bardzo duże nadzieje z technologią MicroLED, która znajduje zastosowanie w coraz to nowych obszarach. Warto w tym miejscu wspomnieć m.in. instalację ekranów MicroLED w salach kinowych w Szwajcarii, w Chinach czy w Studio Sportowym Polsat Sport, gdzie zamontowano ekran wizyjny o długości 24 i wysokości 3 metrów. Kolejny etap to wykorzystanie ekranów w warunkach domowych, gdzie oczekuje się bezkompromisowej jakości wyświetlania i dowolnej aranżacji przestrzeni.

Czytaj też:AMD Navi zawitało w ramach wczesnego wsparcia do HWiNFO

Technologia MicroLED pozwala na instalację dowolnego ekranu o wielkości od 110 do 260 czy więcej cali. Będzie on pozbawiony łączeń pomiędzy modułami, dzięki czemu wygląda genialnie. Sprawdzi się on świetnie przy grach czy filmach. Sam pokój przedstawia, jak w przyszłości mogą wyglądać nasze mieszkania. Oczywiście technologia musi najpierw stanieć, aby trafiła do jak największej ilości domów.

Czytaj też: Test Razer Kraken Tournament Edition

Źródło: Materiały prasowe