WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

San Francisco zakaże sprzedaży e-papierosów

San Francisco przegłosowało właśnie zakaz sprzedaży e-papierosów w mieście. Zacznie on obowiązywać od 2020 roku i będzie to pierwsza taka miejscowość w Stanach Zjednoczonych.

Miasto bezpośrednio nie zakazuje używania e-papierosów, ale nie będzie możliwa ich sprzedaż czy dystrybucja. Dopuszczone do obrotu będą jedynie urządzenia zatwierdzone przez FDA, a takich, póki co na rynku nie ma.

Czytaj też: Naziści podawali żołnierzom leki, które zwiększały ich wydajność

Taka decyzja jest skutkiem powolnych działań FDA odnośnie e-papierosów. Ustawa o ograniczeniu użycia tytoniu miała zostać do 2018 roku rozszerzona na produkty elektroniczne. Termin ten został przesunięty do 2022 roku, co ma dać czas producentom na stworzenie lepszych e-papierosów. Wielu osobom się to nie podobna stąd decydują się one na drastyczne decyzje.

San Francisco ogólnie jest bardzo ciekawym miastem. Ostatnio jako pierwsza miejscowość w USA zakazało ono stosowania technologii rozpoznawania twarzy przez władze lokalne czy organy ścigania. Zakaz sprzedaży e-papierosów dołącza więc do dosyć nietypowych decyzji podejmowanych przez władze miasta.

Czytaj też: Nowy algorytm przyczyni się do odkrywania planet pozasłonecznych

Źródło: Newatlas