WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Scenariusz Szklana Góra z polskiego wydania papierowego Wiedźmina już dostępny za darmo

Chociaż delikatnie przespaliśmy premierę Szklanej Góry, to i tak powinniśmy odświeżyć tę informacje, bo nie tylko łączy w sobie świat, którego prawie wszyscy uwielbiamy, ale też gatunek gier RPG, który przecież wywodzi się z tradycyjnych papierowych RPG. 

Czytaj też: Plotka mówi, że serial Wiedźmin zostanie z nami na długo

Zapewne pamiętacie, że w zeszłym roku miał premierę nowy podręcznik RPG w świecie Wiedźmina, a więc The Witcher TRPG, którego przygotowała nam firma R. Talsorian Games. Oryginał jest oczywiście dostępny w języku angielskim, ale jego spolszczeniem zajęło się wydawnictwo Copernicus Corporation.

The Witcher RPG w edycji polskiej jest już wprawdzie dostępny w cenie 159 złotych, ale jeśli nie wiecie, czy się Wam spodoba, to powinien Was zainteresować właśnie scenariusz Szklana Góra. Nie zabrakło w nim oczywiście opisu najważniejszych zasad:

Ta przygoda przeprowadzi Was przez dużą część zasad Witcher RPG. Znajdziecie tu do nich komentarze i porady, potrzebujecie jednak podręcznika albo przynajmniej startera do tej gry.

Ten jest dostępny za zupełną darmochę do pobrania z oficjalnej strony sklepu i jest częścią całościowego wydania. Autorzy twierdzą, że powinien wystarczyć wam na od 8 do 15 godzin zabawy, które rozłożą się na dwie, a może i trzy standardowe sesje.

Po nich powinniście zdecydować, czy ta forma zabawy i sam świat wpada w Wasz gust, bo na sam koniec postaci (scenariusz przewiduje zabawę w grupie 3-6 graczy) będą mogli wejść w „posiadanie własnej siedziby, a przynajmniej punktu wypadowego dla dalszych opowieści toczących się w regionie.”

Czytaj też: Deweloper CD Projekt red chciałby Meryl Streep w Cyberpunk 2077

Źródło: Copernicus