WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Scenarzyści Avengers: Endgame ujawniają, dlaczego bohaterowie z seriali i X-Meni nie pojawili się w filmie

W nowym wywiadzie Christopher Markus i Stephen McFeely, scenarzyści Avengers: Endgame ujawniają wiele ciekawych szczegółów. Jednym z nich jest powód, dlaczego bohaterowie z seriali i X-Meni nie pojawili się w filmie.

O wpływie MCU na postacie z seriali Marvela i Netflixa fani zastanawiali się już po Infinity War. Wówczas mówiono, że ich akcja dzieje się przed wydarzeniami z filmu, dlatego nie widzimy znikających postaci. Inną sprawą są Agenci S.H.I.E.L.D., których również na ekranie nie było. Nie jest tajemnicą, że Marvel Studios i Marvel Television są dwiema osobnymi jednostkami. Jednak jeśli Luke Cage czy Daredevil mieliby kiedykolwiek przeskoczyć na duży ekran, to czy nie powinno się to zdarzyć podczas bitwy przeciw Thanosowi?

Scenarzyści Avengers: Endgame ujawniają, dlaczego bohaterowie z seriali i X-Meni nie pojawili się w filmie

Czytaj tez: Pierwszy zwiastun filmu Sonic the Hedgehog

Stephen McFeely zapytany o ich nieobecność odpowiedział:

Musielibyśmy jakoś przedstawić te  postaci. Zakładamy, że ludzie już widzieli poprzednie filmu. Jednak czy naprawdę powinniśmy założyć, że kupili subskrypcję Netflix i obejrzeli te seriale na tyle, że gdy zobaczą te postacie to pomyślą „yay”?

Christopher Markus, współscenarzysta Endgame, zgadza się z nim:

Musielibyście założyć, że wszyscy w taki lub inny sposób mogliby pojawić się wcześniej. Myslę, że jedyną postacią, którą wzięliśmy z telewizji do filmu jest Jarvis, James D’Arcy, z Agentki Carter.

I choć dla fanów to nie była niespodzianka nadal wiele osób uważa, że można było zrobić coś, by znaleźć dla nich miejsce.

Czytaj też: Test Huawei P30 lite – Mistrz fotografii w wersji lite

Niezależnie od tego, jest jeden zestaw postaci, które również nie pojawiły się w filmie. Chodzi o tych, którzy żyją w świecie X-Menów i Fantastycznej Czwórki. Scenarzyści Avengers: Endgame wyrazili się jasno, że podczas produkcji (i nadal) używanie ich nie wchodzi w grę. Choć fuzja doszła już do skutku, to podczas produkcji Endgame jeszcze jej nie sfinalizowano. Poza tym nie można włączyć ich do MCU, ani zrebootować, bo ich historia jeszcze się nie skończyła. Wciąż czekamy na film z serii X-Men.

Wynika z tego, że dopiero po X-Men: Dark Phoenix będziemy mogli poznać więcej szczegółów na temat mutantów w MCU.

Czytaj też: Czy Disney+ zastąpi Netflixa?

Źródło: comicbookmovie.com