WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Idealne do ściągania na egzaminach kalkulatory zostały zablokowane

Zapewne każdy z Was za młodu próbował ściągać z mniej, lub bardziej udanym efektem i zapewne każdy z Was wie, że najlepszym sposobem ściągania jest ten najbardziej śmiały. Tak też jest z kalkulatorami.

W tym przypadku, aby być dokładnym, należy wspomnieć o kalkulatorach graficznych firmy Texas Instruments. To one zdobyły uznanie u entuzjastów (głównie za Wielkim Oceanem) przez wspieranie innego, niż stricte matematyczne oprogramowanie. W skrócie – pozwalały po krótkiej zabawie doświadczonego użytkownika na wgranie do oprogramowania innych aplikacji.

Jak podaje Engadget, Texas Instruments postanowiło to ukrócić, eliminując wsparcie dla programów języka assembly i C w modelu TI-84 Plus CE i jego francuskim odpowiedniku TI-83 Premium CE. Firma dokonuje tego w ramach najnowszego firmware, które nie tylko blokuje aplikacje, ale też uniemożliwia powrót na wcześniejszą wersję oprogramowania.

Czytaj też: Większa stabilność akumulatorów półprzewodnikowych w zasięgu tego materiału

Dla firmy ten ruch został podjęty w celu „nadania nauce priorytetu i zminimalizowania ryzyka związanego z bezpieczeństwem”. W skrócie – ma to za zadanie ukrócić oszukiwanie przez uczniów podczas egzaminów, ale według źródła już teraz specjaliści znaleźli sposób na obejście tego „Egzaminacyjnego Trybu”. Zmiany w kalkulatorach utrudnią więc, ale nie uniemożliwią tych procederów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News