Reklama

Pozwól nadgarstkom odetchnąć z rowerowymi uchwytami Spirgrips Plus

Spirgrips Plus doczekały się tylu nagród, że śmiało możemy uznać je za najbardziej ergonomiczne uchwyty rowerowe. Teraz są one do zgarnięcia na Kickstarterze, a niegdyś były popularne w rowerach górskich.

Nowe i ulepszone Spirgrips przewyższają (w teorii) swoje odpowiedniki montowane na końcówkach kierownicy, lądując między dźwigniami hamulców, a tradycyjnymi owalnymi uchwytami. Rowerzyści zwyczajnie chwytają za nie, ustawiając swoje dłonie pod kątem, dzięki czemu utrzymują bardziej naturalną linię całych rąk. To z kolei wiąże się z mniejszym bólem nadgarstka.

Wydanie Spirgrips Plus wzbogacono miękką i elastyczną polimerową wkładką, co sprawia, że ​​uchwyty są dużo wygodniejsze i lepiej dopasowują się do konturów dłoni każdego użytkownika.

Dodatkowo zamiast aluminium w korpusie, Spirgrips+ są oferowane z wnętrzem albo z kompozytu z tworzywa sztucznego, albo włókna szklanego. Ich waga wynosi kolejno 70 i 50 gramów.

Czytaj też: Nowy elektryczny silnik rowerowy od Shimano przynosi ogrom ulepszeń

Spirgrips+ są obecnie przedmiotem kampanii na Kickstarterze, gdzie wpłacenie 38 euro zapewni Wam zestaw z materiałów kompozytowych, a 60 euro z włókna szklanego. Po zakończeniu finansowania ich cena wzrośnie o połowę, a zakładając, że dotrą do produkcji, powinny zostać wysłane w grudniu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News