WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

SEAT spróbuje sił na rynku elektrycznych motocykli

SEAT nie często pojawia się u nas, ale tym razem jest ku temu świetna okazja. Ten hiszpański producent samochodów ogłosił bowiem, że wkroczy na rynek elektrycznych dwuśladowców.

Mało tego, SEAT planuje zaprezentować swój pierwszy taki dwukołowiec podczas Światowego Kongresu Barcelona Smart City Expo 19 listopada 2019 roku. Jednak w tym momencie eScooter Seata jest jedynie koncepcją, choć podobno na tyle określoną, że producent porównuje go pod kątem mocy do modelu spalinowego z silnikiem o pojemności 125 centymetrów sześciennych.

Ta koncepcja eScooter jest kontynuacją dwóch innych pojazdów skoncentrowanych na mikromobilności SEATa, w tym elektrycznego samochodu koncepcyjnego o nazwie Minimó i eXS Kickscooter. Ponieważ SEAT nie produkował wcześniej żadnego rodzaju motocykla, zastanawiamy się, czy współpracuje z pozostałymi producentami z doświadczeniem w tej dziedzinie.

Wraz z wprowadzeniem tego eScootera SEAT stanie się drugą firmą pod wdzięczną opatrznością Volkswagena, która będzie produkować pojazdy dwukołowe (po Ducati). Czyżby to więc z tą marką teraz współpracował?

ŹRÓDŁO: Ride Apart