WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

SEAT z nowym CEO. Kim jest nowy szef?

Nastąpiła zmiana na fotelu CEO SEATa. Nowy prezes ma spore doświadczenie.

Zmiany w SEAT! Wayne Griffiths, dotychczasowy CEO CUPRY i Wiceprezes SEAT-a ds. marketingu i sprzedaży, obejmie nowe stanowisko 1 października. Tym samym Griffiths będzie zarządzał obiema hiszpańskimi markami – SEAT i CUPRA. Pełniący dotychczas funkcję Prezesa SEAT-a Carsten Isensee pozostanie w strukturach firmy jako Wiceprezes ds. Finansów i IT.

Griffiths dołączył do SEAT-a w 2016 roku, kiedy to objął stanowisko Dyrektora ds. Sprzedaży. Przez ostatnie trzy lata, do pierwszego kwartału 2020 roku, SEAT pozostawał najszybciej rozwijającą się marką w Europie. Decyzje Griffithsa przełożyły się na rekordowy wzrost sprzedaży firmy o 40% w latach 2016-2019. Nowy Prezes SEAT-a jest również współtwórcą marek CUPRA oraz SEAT MÓ.

Czytaj też: Tesla za 95000 zł! Elon Musk ujawnił swój najtańszy Model

Decyzję o powierzeniu nowej funkcji Griffithsowi podjął Zarząd SEAT-a pod przewodnictwem Prezesa Grupy Volkswagen, dra Herberta Diessa.

dr Hebert Diess

Wayne Griffiths jest jednym z naszych najbardziej doświadczonych managerów. Przez ostatnie cztery lata doprowadził do rekordowych wyników sprzedaży SEAT-a i zadbał o rozwój marki CUPRA. Ma moje pełne zaufanie i wierzę, że jego prezesura będzie dla marek pomyślna. Chcę również wyrazić wdzięczność pełniącemu dotychczas obowiązki Prezesa Carstenowi Isensee, który zarządzał firmą w niezwykle wymagającym czasie naznaczonym przez COVID-19. Dzięki niemu SEAT miał zagwarantowaną ciągłość zarządzania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News