WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Senspad od Redison jest poniekąd elektryczną wersją perkusji

Redison nie jest graczem bez żadnego doświadczenia na Kickstarterze, bo tak się składa, że zawitał na niego ponownie i tym razem z perkusyjną konsolą Senpad, która bezprzewodowo łączy się z uruchomioną aplikacją na smartfonie, aby zacząć dręczyć domowników i sąsiadów waleniem w bębny. 

Czytaj też: System SI przejmie kontrolę nad dronami w zakazanych miejscach

Oczywiści system Senspad nie jest zastępcą tradycyjnej perkusji, ale powinien sprawdzić się świetnie dla początkujących, czy domorosłych perkusistów. Zwłaszcza, że obok odtwarzanie i nagrywania w czasie rzeczywistym oferuje również interaktywne samouczki. Przyjmuje postać pojedynczego talerza o średnicy prawie 280 milimetrów i pary pałeczek bębnowych, które bez aplikacji na iOS/Androida są bezużyteczne w kwestii muzyki. Waży ponadto poniżej 1,1 kilograma i ma na swoim pokładzie własną baterię, która wystarcza do 16 godzin uderzeń na jedno ładowanie. Rozróżnia przy tym różne strefy uderzeń, do których można przypisywać i łączyć dźwięki perkusyjne, a nawet regulować ich czułość. Jeśli ktoś chciałby bardziej realistycznego bicia, to może wybrać czujnik Senstroke i założyć go na stopę.

W kwestii opóźnienia mowa o mniej niż 20 ms, które spadają jeszcze niżej przy trybie pracy na adapterze USB. System jest przy tym kompatybilny z cyfrowymi stacjami roboczymi audio i oprogramowaniem do produkcji muzyki przez USB MIDI lub Bluetooth. Może być nawet używany do wzmacniania tradycyjnych zestawów perkusyjnych, bez przeszkadzania w ciągnięciu przewodów. Jakieś tam profesjonalne cechy więc ma.

Senspad jest obecnie dostępny na Kickstarterze w celu sfinansowania produkcji, gdzie zobowiązania na jeden pad zaczynają się od 130 euro. Pakiet z Senspadem, parą pałeczek perkusyjnych, dwoma czujnikami Senstroke i adapterem latencji Redison kosztuje już 450€. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, szacuje się, że wysyłka rozpocznie się w marcu 2020 r.

Czytaj też: Rev pierwszą hulajnogą elektryczną w ofercie Boosted

Źródło: New AtlasKickstarter