WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Serial Wiedźmin: obsadzono rolę Eycka z Denesle

Wydawałoby się, że skoro trafia do nas sporo zdjęć z planu serialu Wiedźmin, to Netflix raczej nie bawi się w utrzymywanie wszystkiego na temat tej produkcji w tajemnicy. A jednak. Dziś dowiedzieliśmy się, że w końcu obsadzono rolę Eycka z Denesle. Kto zagra tego szlachetnego rycerza?

Czytaj też: Homoseksualni superbohaterowie w MCU

Pobożny i cnotliwy, generalnie beż żadnej skazy. Zabija mantikory, gryfy, polował także na smoka Villentretenmertha, z którym stanął do honorowego pojedynku. W książce Geralt powiedział, że Eyck psuje mu interesy, bo za swoją robotę nie bierze zapłaty. Co ciekawe rycerz ten jest ojcem Zygfryda z Denesle, rycerza zakonu Płonącej Róży, którego poznajemy w grze Wiedźmin 1 od CD Projekt RED.

Serial Wiedźmin: obsadzono rolę Eycka z Denesle

Do tej roli  wybrano aktora Jordana Renzo, znanego z serialu Class. Renzo nie ma może imponującego dorobku, ale po serialu Wiedźmin może się to zmienić. Eyck z Denesle jest ciekawą postacią, której jedyną wadą jest wiara w przesądy. Mimo tego uratował Geralta i Yennefer od upadku w przepaść.

– Niech to… – wiedźmin zagwizdał cichutko. – Bogobojny i cnotliwy Eyck, rycerz bez skazy i zmazy, we własnej osobie.
– Znasz go, Geralt? – spytał Borch. – Rzeczywiście taki pies na smoki?
– Nie tylko na smoki. Eyck radzi sobie z każdym potworem. Zabijał nawet mantikory i gryfy. Kilka smoków też załatwił, słyszałem o tym. Jest dobry. Ale psuje mi interesy, łobuz, bo nie bierze pieniędzy. Kto jeszcze, Jaskier? 
— Miecz przeznaczenia, str. 22

Postać Eycka z Denesle pojawiła się również w naszej rodzimej ekranizacji Wiedźmina. Zarówno w serialu jak i w fimie wcielił się w niego Marek Walczewski. Eyck pojawił się również w ostatnim projekcie studia CD Projekt Red – Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści.

Jeszcze nie wiadomo kiedy serial Wiedźmin zadebiutuje na Netflixie. Oczekuje się jednak, że będzie to jeszcze w tym roku.

Czytaj też: Filmowi Skrulle nie są tym, czego oczekiwali fani komiksów

Źródło: thenerdstash.com