Reklama

Serial Władca Pierścieni od Amazona – znamy oficjalny opis fabuły

władca pierścieni mmo

Serial Władca Pierścieni to robocza nazwa produkcji osadzonej w uniwersum Tolkiena, która jest realizowana przez Amazona. W końcu poznaliśmy pierwszy oficjalny opis fabuły.

Serial Władca Pierścieni osadzony będzie w Drugiej Erze

Do tej pory wiedzieliśmy już, że roboczo nazywany serialowym Władcą Pierścieni serial Amazona osadzony będzie w Drugiej Erze Śródziemia, czyli przed wydarzeniami z właściwego Władcy Pierścienia. Tam historia rozgrywa się w Trzeciej Erze, czyli od pierwszego upadku Saurona do zakończenia Wojny o Pierścień. Druga Era zaś kończy się na pierwszym upadku Saurona a rozpoczyna ostatecznym pokonaniem Morgotha. W tym okresie wydarzyło się bardzo wiele, więc twórcy mają ogromne pole do popisu. Wydarzenia z tych czasów opisane zostały w Silmarilionie.

Czytaj też: Kolejny zwiastun serialu WandaVision z zupełnie nowymi fragmentami
Czytaj też: Netflix – dlaczego wciąż do niego wracamy?
Czytaj też: Chris Pratt będzie nowym Indianą Jonesem?

W końcu poznaliśmy pierwszy oficjalny opis fabuły, choć Amazon nadal nie zdradza tytułu serialu:

Nadchodząca serial Amazon Studios po raz pierwszy przenosi na ekrany heroiczne legendy tworzące historię Drugiej Ery Śródziemia. Ta epicka produkcja, której akcja toczy się tysiące lat przed wydarzeniami z „ Hobbita” i „ Władcy pierścieni ” JRR Tolkiena, przeniesie widzów do epoki, w której wykuwano wielkie mocarstwa, królestwa wzrastały w chwale i popadły w ruinę. Niezwykli bohaterowie zostali poddani ciężkim próbom, nadzieja wydawała się nikła, a największy z czarnych charakterów, jaki kiedykolwiek wypłynął spod pióra Tolkiena, groził, że pokryje cały świat ciemnością.
Akcja rozpoczyna się w czasach względnego spokoju, a fabuła podąży za bohaterami, zarówno tymi znanymi już miłośnikom Tolkiena, jak zupełnie nowymi, którzy muszą zmierzyć się z powracającym ro Śródziemia złem.
Od najmroczniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy zamieszkanego przez elfy Lindonu, zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy – te królestwa i bohaterowie zostawią po sobie dziedzictwo, które będzie żyło jeszcze przez długie lata po tym, jak oni odejdą.

Niedawno Amazon ogłosił zakończenie prac nad pilotażowym odcinkiem i choć cały czas pandemia utrudnia prace na planie, to wygląda, że serial nadal zadebiutuje w tym roku. Powinniśmy się jednak spodziewać, że nastąpi to raczej w drugiej połowie.

W obsadzie znaleźli się: Robert Aramayo, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Tom Budge, Morfydd Clark, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Tyroe Muhafidin, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Ismael Cruz Cordova, Ema Horvath, Markella Kavenagh a także Daniel Weyman.