Reklama
aplikuj.pl

Serwery Diablo Immortal połączone. Spada liczba graczy?

diablo immortal

Blizzard informując o nowej funkcji w Diablo Immortal, zdaje się chcieć ukryć informację o tym, że spada liczba graczy. Niektóre serwery gry zostają połączone.

Transfer postaci w Diablo Immortal

Możliwość przenoszenia postaci z jednego serwera na drugi była jedną z najbardziej pożądanych zmian przez społeczność mobilnego tytułu. Diablo Immortal to nie tylko gra o zabijaniu demonów w celu zdobycia potężnych łupów, ale także o ważnych przeżyciach u boku innych graczy w Sanktuarium.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że gracze mogą teraz przenosić się z jednego serwera na drugi. Zarówno obecni, jak i nowi otrzymają jeden darmowy transfer postaci do wykorzystania wedle uznania – nie traci on ważności. Czy to w celu pokonania ciemności ze znajomymi na innym serwerze, zawarcia nowych znajomości poza obecnym serwerem lub po prostu samej zmiany – chcemy umożliwić graczom cieszenie się grą na dowolnym serwerze, który stanie się dla nich domem.

Czytaj też: Black Adam tchnie drugie życie w MultiVersus?

Oto jak będzie działał transfer postaci:

  • Wasz pierwszy transfer będzie bezpłatny i nie traci ważności. Kolejne będą kosztować 15 EUR każdy i zostaną zachowane na koncie do czasu ich wykorzystania.
  • Postacie muszą mieć poziom 30 lub wyższy, aby kwalifikować się do transferu.
  • Transfer postaci potrwa kilka minut. Nie będziecie mogli zalogować się na swoje konto, dopóki proces transferu postaci nie zostanie zakończony.
  • Po transferze postaci musi minąć 30 dni, zanim postać będzie można przenieść na inny serwer.
  • Wszelkie elementy ozdobne znajdujące się na postaci zostaną przeniesione wraz z nią na nowy serwer.
  • Jeśli na serwerze docelowym jest już postać o takim samym imieniu, jak postać, którą chcecie przenieść, do jej imienia dodana zostanie losowa liczba. Otrzymacie również darmową możliwość zmiany imienia.
  • Nie będzie dozwolone przenoszenie pomiędzy serwerami z Chin a innymi regionami.

Łączenie serwerów Diablo Immortal

Najciekawsza staje się jednak inna kwestia. Niektóre serwery zostaną połączone wkrótce po następnej aktualizacji zawartości za 2 tygodnie. W komentarzu twórców czytamy, iż zmiana ta została wprowadzona, aby można było łatwiej znaleźć innych graczy do zabawy, niezależnie od serwera, na którym się gra. Wydaje się jednak, że połączenie serwerów tak naprawdę przeprowadzane jest po to, aby pozostali gracze mogli się odnaleźć w grze. Gdyby każdy z nich był zapełniony – nie byłoby potrzeby łączenia serwerów.

Czytaj też: DLC do Elden Ring na początku 2023?

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku poprzednich aktualizacji zawartości, odbędą się prace konserwacyjne – 26 października w godzinach 2:00–4:00 czasu polskiego dla serwerów z Europy, Oceanii, Chin, Azji Wschodniej i Azji Południowo-Wschodniej oraz w godzinach 10:00–12:00 dla serwerów z obu Ameryk.