WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Setanta łączy się z All in! Games

Właśnie oficjalnie zakończyło się połączenie spółek Sentana oraz All in! Games. Nowa spółka nosi nazwę All in! Games S.A. i jej celem jest umocnienie pozycji jako jednego z głównych polskich wydawców gier.

Połączenie jest skutkiem uchwał podjętych przez obie spółki w styczniu 2020 roku. Zgodnie z nimi majątek All in! Games sp. z o.o. został przeniesiony do spółki w zamian za akcje Stanty.

Czytaj też: Najciekawsze newsy – gry [19.06.2020]

Ta druga spółka wcześniej koncentrowała się na projektach globalnych, lokalnych i nieruchomościach. Na Głównym Rynku GPW zadebiutowała ona w 2017 roku.

Piotr Żygadło, CEO w All in!Games S.A., mówi:

To dla nas bardzo ważny krok, zamykający proces pozyskiwania funduszy od inwestorów, a zarazem spełnienie złożonej im obietnicy szybkiego przekształcenia naszego startupu w spółkę notowaną na głównym parkiecie GPW. Teraz, po zamknięciu tego procesu będziemy mogli w 100% skupić się na naszej działalności operacyjnej, co na pewno przełoży się na zadowolenie naszych akcjonariuszy.

Jedną z najważniejszych premier nowej spółki będzie Ghostrunner. Przy jego wydaniu All in! Games współpracuje z 505 Games. Istotną premierą będzie też Paradise Lost, którego demo niedawno pojawiło się na steam.

Tomasz Majewski, Dyrektor ds. strategii  w All in! Games S.A., dodaje:

Plany są ambitne, a tempo prac intensywne. Pandemia koronawirusa nie ułatwia nam działalności, ale sprawne i szybkie przejście na pracę zdalną pozwoliło nam nie zmieniać terminów najważniejszych premier i kolejnych dat oddania gotowych materiałów przez producentów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News