Reklama
aplikuj.pl

Sexting kolejnym tematem Akademi Cyfrowego Rodzica

NASK i Ministerstwo Cyfryzacji kontynuują kampanię na rzecz edukacji rodziców z zakresu cyfrowego życia dzieci i nastolatków. Temat najnowszego webinaru jest bardzo ważny – sexting.

Sexting to niesłabnący problem

Z badań NASK wynika, że 13% nastolatków w wieku 15-18 lat wysyłało innym swoje nagie zdjęcia lub filmy. 42% takie materiały otrzymało. Sexting to zjawisko, które ewoluuje wraz z rozwojem technologii. Początkowo były to tylko SMS-y o treści erotycznej.

W zatrzymaniu problemu nie pomaga otaczający nas świat. Roznegliżowani influencerzy w mediach społecznościowych to dzisiaj standard.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji:

Dostęp do Internetu i posiadanie konta w mediach społecznościowych to dziś norma. Zdecydowana większość młodych ludzi ma tam swój profil. Media społecznościowe są jak wielki supermarket: jeśli nie zadbamy o bezpieczeństwo, każdy może wyjąć z nich, co tylko chce: nasze opisy, zdjęcia, dane. Dlatego tak ważne jest to, co tam publikujemy.

Rodzicu – poświęć chwilę na edukację i pomóż dziecku!

W najbliższy wtorek o godzinie 20 odbędą się warsztaty online, które poprowadzi ambasador kampanii Nie zgub dziecka w sieci Tomasz Rożek oraz ekspertki prof. dr hab. n. med. Małgorzata Janas-Kozik oraz Anna Kwaśnik z NASK.

W trakcie trwania spotkania zostaną przestawione zagrożenia, które czekają na młode osoby w sieci, ale również sposoby pomocy w momencie, kiedy dzieci doświadczą zjawiska sextingu.

Wydarzenie będzie można śledzić na Facebooku oraz w serwisie YouTube.