Reklama
aplikuj.pl

Sherlock Holmes The Awakened można sprawdzić za darmo!

sherlock holmes

Wersja demonstracyjna Sherlock Holmes The Awakened jest już dostępna na Steam. Każdy może teraz bezpłatnie sprawdzić nową produkcję ukraińskiego studia Frogwares.

Co w Sherlock Holmes The Awakened?

Crossover, w którym Sherlock Holmes mierzy się z obłędem w wydaniu Lovecrafta, The Awakened to opowieść o serii tajemniczych zaginięć, rzekomo mających związek z mrocznym kultem który oddaje cześć starożytnemu bogowi. Niezależnie od tego, jaki jest ich plan, gracze muszą ich zatrzymać… albo ponieść nieopisane konsekwencje swej opieszałości.

Czytaj też: Dragon Age Dreadwolf wyciekł, a gracze zauważają ikonkę Wi-Fi

Po raz pierwszy w swoim życiu, Sherlock naprawdę się czegoś boi. Człowiek który kieruje się rozumem i zdrowym rozsądkiem musi stawić czoło istocie zaprzeczającej wszelkim prawom logiki. Odkrycie to całkowicie niszczy znane Sherlockowi ramy rzeczywistości. Pogoń za prawdą prowadzi go na granicę obłędu. To jedyna historia, której Watson nigdy nie ośmieli się opublikować.

Czytaj też: Gracze gotowi na symulator randkowania i anime w Overwatch 2?

Akcja rozgrywa się w roku 1882. Przebudzony odkrywa karty historii w której współlokatorzy, Sherlock i John, stają się najsłynniejszym duetem od rozwiązywania spraw rzekomo niemożliwych.

Autorzy wymieniają następujące cechy gry:

  • Odkryj i zbadaj mitologię Cthulhu autorstwa H.P. Lovecrafta i zmierz się z przedwiecznymi monstrami, wykraczającymi poza granice ludzkiego pojmowania
  • Walcz z otaczającym cię obłędem w pogoni za odpowiedziami na pytania, których nie można wyjaśnić w racjonalny sposób.
  • Pozwól wskazówkom poprowadzić cię przez słynną Baker Street w Londynie, przerażający oddział psychiatryczny w Szwajcarii, niebezpieczne bagna Luizjany i inne lokacje
  • Wymyślona na nowo wersja tytułu z 2008, zbudowanego od podstaw w Unreal Engine. The Awakened może pochwalić się nowoczesną grafiką oraz animacjami, rozszerzoną fabułą, wieloma zadaniami pobocznymi oraz nowymi elementami rozgrywki, na przykład mechaniką obłędu.

Tytuł już teraz można pobrać na Steam w wersji demonstracyjnej. Jeśli wolicie zaczekać z graniem na pełną wersję, zawsze możecie obejrzeć powyższe wideo, które przedstawia rozgrywkę z tej wersji gry. Frogwares w przyszłości zapewne wróci do kontynuacji Sherlock Holmes Chapter One, ale na ten moment studio musiało skupić się na remake’u klasycznej odsłony. Przez zbrodniczy atak Rosji, ukraińskie studio nie mogło podjąć się kolejnego dużego projektu.