WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

SI odkryło nowe szczegóły dotyczące Ołtarzu Gandawskiego

SI zostało wykorzystane do analizy obrazów RTG słynnego Ołtarza Gandawskiego. Badania odbyły się w ramach projektu prowadzonego przez UCL.

W skład Ołtarza wchodzi mnóstwo obrazów, które zostały sfotografowane przez RTG. W ten sposób powstały zdjęcia wysokiej rozdzielczości, które mogła przeanalizować sztuczna inteligencja.

Czytaj też: Szczegółowa mapa pokazuje w jaki sposób wirusy atakują ludzi

Ołtarz Gandawski, SI Ołtarz Gandawski, badanie Ołtarz Gandawski, odkrycie Ołtarz Gandawski, sztuczna inteligencja Ołtarz Gandawski,

Dzięki rozdzieleniu złożonych obrazów algorytm pozwala historykom sztuki, konserwatorom i naukowcom na lepsze zrozumienie obecnych obrazów. Ujawnione informacje mogą pomóc w ochronie oraz przywracaniu starych dzieł sztuki.

O szczegółach, póki co nikt nic nie mówi. Wiadomo jednak, że wykorzystana technika działa i po dopracowaniu może pomóc w analizie także całkowicie innych dzieł sztuki. Kto wie, może dzięki SI w przyszłości dowiemy się znacznie więcej na temat obrazów? Przynajmniej tak sugerują naukowcy, którzy już ekscytują się nowymi możliwościami.

Czytaj też: Ten kolektor zamienia suche powietrze w wodę

Źródło: Techxplore