WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Posłuchajcie silnika zakamuflowanego Mercedesa SL 2022

Posłuchajcie silnika zakamuflowanego Mercedesa SL 2022

Prototyp nadchodzącego Mercedesa SL 2022 nowej generacji znalazł się przed obiektywem podczas testów na drogach publicznych w Niemczech, pozwalając nam posłuchać swojego silnika.

Nagranie zakamuflowanego Mercedesa SL 2022

Wiemy, że Mercedes SL nowej generacji będzie w kwestii nadwozia inspirowany oryginalnym modelem 300 SL, ale na podstawie samych materiałów nie możemy wskazać tych wyjątkowych nawiązań.

Czytaj teżHipersamochód Mercedes-AMG One z silnikiem F1 w ogniu kolejnych plotek
Czytaj też: Elektryczne aspiracje Mercedesa sięgają nawet hybryd Porsche
Czytaj też: Brabus Rocket 900, czyli potężny Mercedes-AMG GT63 S

Ten prototyp najpewniej dzierży już wszystkie części i elementy produkcyjne, a w tym tylne światła i reflektory. Te wprawdzie nadal są ukryte pod folią maskującą, ale nie przeszkadza nam to w podejrzeniu ogólnego kształtu i wymiarów tego Roadstera.

Dzięki nagraniu możemy obejrzeć i przysłuchać się kilku agresywnym przyspieszeniom za sprawą tego, co siedzi pod maską. To jest ciągle tajemnica, ale sądząc po dźwięku, jest to najprawdopodobniej sześciocylindrowy silnik. Dźwięk wydechu jest dość gardłowy, co nie dziwi, jako że SL jest opracowywany we współpracy z dywizją AMG i może otrzymać sportowy układ wydechowy.

Czytaj teżSUV Mercedes EQS zaczyna nabierać kształtów na nowych fotkach szpiegowskich
Czytaj też: Nowy rekord Nurburgring dla Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQS 2022 w ciszy zalicza Nurburgring

Na pewno nie jest to jednak topowy model SL 73e AMG 4Matic, który powinien być prawdziwą rakietą napędzaną przez (według plotek) zelektryfikowany system składający się z 4,0-litrowego silnika V8 wspomaganego silnikiem elektrycznym.

Pomimo zwiastunów wydanych na początku tego roku, Mercedes nie podał jeszcze dokładnej daty premiery SL nowej generacji. Spekuluje się, że zadebiutuje on w przyszłym roku w ramach modelu na 2022 rok modelowy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News