Reklama
aplikuj.pl

SUV Mercedes EQS zaczyna nabierać kształtów na nowych fotkach szpiegowskich

SUV Mercedes EQS zdjęcia szpiegowskie

Mercedes EQS pojawił się na nowym zestawie zdjęć szpiegowskich w dosyć zakamuflowanym wydaniu, ale i tak z tego prototypu możemy wyciągnąć wiele.

Zdjęcia Mercedesa EQS SUV

Chociaż ostatnio mieliśmy znacznie lepsze spojrzenie na elektrycznego Mercedesa EQS, nie był to SUV, a elektryczny sedan nawiązujący do sedana Klasy S, ale z przerobionym na hatchbacka tyłem. SUV oczywiście będzie miał z nim wiele wspólnego, ale nadwozie nie jest tym „czymś”, a to ono gra w tej wiadomości główne skrzypce.

Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQS 2022 w ciszy zalicza Nurburgring
Czytaj też: Nie SUV ani kombi jest idealny na długą podróż. Jest nim Mercedes V 300d
Czytaj też: 
Mercedes stworzył hulajnogę elektryczną, z której będziecie zadowoleni

EQS SUV wygląda jednak dosyć podobnie do sedana EQS i w sumie nic dziwnego. Oba modele mają mają eleganckie, pionowe konsole przednie z zamkniętymi maskownicami, które uzupełnia para wąskich reflektorów. W SUVie najwidoczniej Mercedes postanowił zastosować bardziej pionową fałszywą osłonę chłodnicy, choć może to być tylko gra kamuflażu. Na tyle niestety kamuflaż utrudnia dalsze obserwacje.

Czytaj teżMercedes zapowiada najwydajniejszy elektryczny samochód na świecie
Czytaj też: Mercedes bez litości potraktuje swoje silniki i manualne skrzynie
Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży

SUV EQS będzie jeździł na platformie producenta EVA, a szczegóły na jego temat są ciągle nieliczne, a w tym nie ma nic dziwnego, bo minie trochę czasu, zanim go zobaczymy. Sedan EQS trafi pewnie do sprzedaży na 2022 rok modelowy, więc na SUVa poczekamy dłużej.