Reklama
aplikuj.pl

Elektryczne aspiracje Mercedesa sięgają nawet hybryd Porsche

mercedes-elektryczne-plany-hybrydy-porsche

Połączenie coraz popularniejszych modeli elektrycznych razem z roku na rok bardziej restrykcyjnym normom emisji, przynajmniej w Europie sprawią, że zaraz hybrydy i pełnoprawne EV będą tymi najważniejszymi nowymi samochodami. Mercedes doskonale o tym wie.

Mercedes i jego elektryczna przyszłość

Przejście na napęd elektryczny, to również ogromne korzyści pod kątem samej wydajności i choć Mercedes-Benz nieco spóźnił się do tej gry ze swoimi platformami, ma spore aspiracje. Na całe szczęście nie tylko w segmencie konsumenckim.

Czytaj też: Brabus Rocket 900, czyli potężny Mercedes-AMG GT63 S
Czytaj teżSUV Mercedes EQS zaczyna nabierać kształtów na nowych fotkach szpiegowskich
Czytaj też: Nowy rekord Nurburgring dla Mercedes-AMG GT Black Series?

Potwierdzają to obecne plany i zaawansowany poziom rozwoju modelu SUVa EQS, sedana EQS 2022, czy zapowiedzianego najwydajniejszego elektrycznego samochodu razem z kolejnym rozdziałem jego elektrycznych wojaży, czy tego, że Mercedes bez litości potraktuje swoje silniki i manualne skrzynie.

Cytaj też: Mercedes zapowiada najwydajniejszy elektryczny samochód na świecie
Czytaj też: Mercedes bez litości potraktuje swoje silniki i manualne skrzynie
Czytaj też: Mercedes i zapowiedź kolejnego rozdziału jego elektrycznych wojaży

Jednak Mercedes chce zapuścić elektronowe korzenie również na wydajniejszym rynku, bo jak ujawnił CEO spółki Daimler, Ola Kallenius w wywiadzie dla Automotive News, Mercedes ma na celu wyzwanie Porsche w segmencie hybryd plug-in.