Premiera odświeżenia Skoda Kodiaq 2022. Rynkowy debiut już w czerwcu

Skoda Kodiaq 2022, odświeżenie Skoda Kodiaq 2022, Kodiaq 2022

Na rynku Skoda Kodiaq jest już od 2016 roku i sprzedaje się dobrze w ponad 60 krajach, wyjeżdżając do tej pory z fabryk w nakładzie ponad 600000 egzemplarzy. Będize ich z pewnością więcej, jako że miała właśnie miejsce ważna premiera odświeżenia Skoda Kodiaq 2022.

Debiut odświeżenia Skoda Kodiaq 2022. Rynkowa premiera już w lipcu

Ten średniej wielkości SUV sprzedawany w konfiguracjach pięcio- i siedmioosobowych, jest produkowany w czterech fabrykach i co do tego nic się teraz nie zmieni, jak do ogólnego wyglądu Kodiaqa. Odświeżenie nie przyniosło bowiem drastycznych zmian w nadwoziu, a jedynie delikatnie przeprojektowaną maskę i nieco bardziej pionową przednią maskownicę. Reflektory są z kolei cieńsze niż wcześniej i mogą wzbogacić się o technologię matrycową LED w formie opcjonalnego wyposażenia.

Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Skoda Fabia nowej generacji? Co z wersją kombi?

Co najważniejsze, wprowadzone zmiany służą celom funkcjonalnym, jako że Kodiaq jest teraz bardziej aerodynamiczny. W zależności od poziomu wyposażenia, ten model może być wyposażony w felgi o rozmiarze od 17 do 20 cali (znalazło się kilka nowych), a niektóre z nich zostały zmodernizowane w celu zmniejszenia oporu powietrza. Wysokowydajny Kodiaq RS jeździ na nowym zestawie 20-calowych polerowanych felg wykończonych w metalicznej czerni i wyposażonych w osłony z tworzywa sztucznego.

Wewnątrz Skoda zapewniła klientom opcję wyboru dodatkowo płatnych foteli ergonomicznych z perforowaną skórą, funkcją masażu, ogrzewaniem oraz regulacją elektryczną. Niektóre poziomy wyposażenia są również dostępne z ekologicznymi siedzeniami wykonanymi z przetworzonych materiałów roślinnych, podczas gdy model podstawowy otrzymuje nową tapicerkę z tkaniny.

Czytaj też: Premiera Skoda Octavia Sportline 2022, czyli budżetowy RS

Odświeżenie przyniosło też Skodzie Kodiaq 2022 nową dwuramienną kierownicę, lepsze oświetlenie kabiny LED, zaktualizowaną opcję systemu dźwiękowego Canton z nie ośmioma, a dziesięcioma głośnikami, jak również najnowszym 10,25-calowym cyfrowym zestawem wskaźników firmy i 9,2-calowym ekranem dotykowym w myśl systemu infotainment.

Silniki Skoda Kodiaq 2022

Razem z nowinkami, Kodiaq pożegnał się z turbodieslem, którego zastąpiła 2-litrowa jednostka TSI o nieznanej mocy ze modelu Octabia RS, gdzie zapewnia 245 KM i 370 Nm momentu obrotowego. W podstawowym wydaniu Skoda Kodiaq 2022 napędzi 1,5-litrowy TSI o mocy 150 KM, trafiającą na przednie koła, który będzie jedyną opcją dostępną z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.