Reklama

Premiera Skoda Octavia Sportline 2022, czyli budżetowy RS

Premiera Skoda Octavia Sportline 2022, Skoda Octavia Sportline 2022, Octavia Sportline 2022,

Skoda Octavia Sportline 2022 zaliczyła właśnie swoją premierę i tak – to pierwsza Octavia w wersji Sportline, czyli z kosmetycznymi poprawkami wyglądu, nawiązującymi do wariantu RS, ale bez większej wydajności.

Skoda Octavia Sportline 2022

Od pozostałych wersji, Skoda Octavia Sportline 2022 wyróżnia się przede wszystkim subtelnym spojlerem w wersji liftback (jest też wariant kombi) na tyle oraz czarnym elementom stylistycznym. Podobnie ma się również wewnątrz, gdzie panują akcenty w czarnym fortepianie i sportowe siedzenia. W kwestii felg klient może liczyć na 17-calówki, ale unikalną opcją dla tego wydania są opcjonalne 19-calowe, podczas gdy całą resztę zmian dopełniają odznaki Sportline.

Czytaj też: Premiera Skoda Kushaq 2022. Nie dla Polaka to!

Jak można się spodziewać Skoda Octavia Sportline 2022 jest dostępna z wieloma silnikami benzynowymi, wysokoprężnymi, zgazowanymi, jak również wersjami z systemem łagodnej i pełnoprawnej hybrydy typu plug-in. W zależności od wyboru układu napędowego sięgamy albo po napęd na przednie, albo wszystkie koła, a także sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów.

Czytaj też: Kiedy zadebiutuje Skoda Fabia nowej generacji? Co z wersją kombi?

Wśród silników wyróżnia się 2-litrowy TSI Skody o mocy 190 koni mechanicznych, którego w Octavii trzeciej generacji zastąpiła jednostka 1.8 TSI. Za dodatkową opłatą Octavię Sportline można zamówić z dynamiczną kontrolą podwozia DCC, oferującą kilkanaście ustawień amortyzatorów.