WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Skutki jedzenia marihuany są przedmiotem nowych badań

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym myszy dobrowolnie zjadały ciasto zawierające THC. Otwiera to drzwi do nowych badań rzucających światło na efekty behawioralne i fizjologiczne występujące u ludzi jedzących marihuanę.

Badanie wykazało, że myszy wielokrotnie decydowały się na konsumpcję ciasta. Zwierzętom podawano stopniowo rosnące dawki w cieście wykonanym z mąki, cukry, soli, glicerolu i THC.

Czytaj też: Pozostałości gigantycznej papugi odkryte w Nowej Zelandii

Naukowcy już wcześniej zauważyli, że wpływ jedzonego THC jest różny w zależności od płci badanego. Zrozumienie więc skutków zdrowotnych jest dosyć skomplikowane i różne dla wielu osób. Sama konsumpcja marihuany rośnie w USA co pokazuje popularność takiej diety.

Badacze mówią, że produkty spożywcze z THC mogą wywoływać sporo niepożądanych reakcji. Wszystko zależy od stężenia THC, które nie zostało nigdy przebadane. Udowodnienie, że myszy mogą dobrowolnie jeść ciasto z THC otwiera więc drogą do kolejnych badań na ten temat. Naukowcy muszą je przeprowadzić, aby znaleźć bezpieczne dawki, które każdy z nas będzie mógł spożyć w dowolnym pożywieniu.

Czytaj też: Rok 1939 w social mediach – ruszyła niezwykła akcja Viasat „1939 na żywo”

Źródło: Medicalxpress