WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Kazimierz nie chciał, więc T-Mobile zrobi Smart City w Chocianowie

Chocianów będzie nowym Smart City stworzonym we współpracy z T-Mobile. Oby tylko tym razem na przeszkodzie nie stanęła antykomórkowa narracja, tak jak miało to miejsce w Kazimierzu Dolnym.

Smart City w Chocianowie

Rozwiązania inteligentnego miasta będą wprowadzane w Chocianowie etapami. W pierwszym zainstalowany zostanie system kamer monitoringu miejskiego. To prośba

mieszkańców, którym zależy na poprawę bezpieczeństwa w mieście. Monitoring zawiera elementy sztucznej inteligencji i algorytmy behawioralne. Dzięki temu odpowiednie służby mogą być poinformowane o zagrożeniu jeszcze przed jego wystąpieniem.

W kolejnych etapach miasto dostanie dostęp do miejskich hot-spotów Wi-Fi. Projekt jest długofalowy, a w jego realizacji pomoże firma SOPHUS oraz ACO Solutions.

Umowa, która została zawarta w sierpniu tego roku, to efekt długich rozmów operatora z władzami miasta oraz konsultacji społecznych.

A Kazimierz Dolny Smart City nie chciał…

Sztandarowym miastem, w którym T-Mobile miał wdrożyć rozwiązania Smart City miał być Kazimierz Dolny. Do realizacji projektu ostatecznie nie doszło. Po ostatnich wyborach samorządowych nowym władzom bliża była ideologia foliarska i miasto nie chciało kontynuować projektu.

Zapewne do władz Chocianowa zaraz również uderzą antykomórkowe delegacje. Oby były one bardziej odporne na kłamstwa niż Rada Miasta Kraśnika.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News