Reklama

Kupiłeś używanego smartfona? Najpierw sprawdź czy poprzedni właściciel spłacił raty


W ubiegłym roku wszyscy operatorzy sieci komórkowych wypowiedzieli wojnę oszustom nie spłacającym rat za smartfony i sprzedającym je na popularnych serwisach aukcyjnych. Najpierw tę wojnę wypowiedziało T-Mobile potem Plus i Orange oraz Play

Jak sprawdzić czy smartfon ma spłacone raty?

Blokady nakładane przez operatorów nie są oczywistymi blokadami kart SIM. Operatorzy blokują bowiem IMEI telefonów czyniąc je bezużytecznymi. Aby nie dać się oszukać przy kupowaniu smartfona należy skorzystać z narzędzi udostępnionych przez operatów, które pozwalają łatwo sprawdzić czy telefon ma spłacone raty. Najpierw więc warto zapytać się sprzedającego o IMEI telefonu.

Czytaj też: Kojarzycie szaloną akcję z GameStop? Netflix stworzy o tym film
Czytaj też: Pęk kluczy iCloud jako rozszerzenie do Google Chrome
Czytaj też: Jeżeli zasypiasz oglądając Netflix, to nowa funkcja jest stworzona dla Ciebie

Jeśli zaś mamy już telefon w rękach IMEI można znaleźć na karcie gwarancyjnej, umowie o świadczeniu usług telekomunikacyjnych lub po wpisanie w klawiaturze kodu *#06#.

A jak sprawdzić, czy telefon jest spłacony? W Orange zrobimy to tutaj, w T-Mobile tutaj, a w Plusie na tej stronie. Niestety Play jeszcze nie umożliwił nam sprawdzenia, czy smartfon kupiony u nich na raty został całkowicie spłacony.