Reklama
aplikuj.pl

Smartfon z odłączanym smartwatchem? Samsung patentuje takie rozwiązanie

Smartfon z odłączanym smartwatchem? Samsung patentuje takie rozwiązanie

Samsung złożył wniosek do Światowej Organizacji Ochrony Własności Intelektualnej  na nowe urządzenie z elastycznym wyświetlaczem. A dokładniej… na smartfon z odłączanym smartwatchem.

Kiedy zwykłe połączenie bezprzewodowe smartfona ze smartwatchem już nie wystarcza…

W tym tygodniu na stronie Światowej Organizacji Ochrony Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Organisation – WIPO) opublikowano wniosek patentowy, który w 2018 roku złożyła firma Samsung. Trochę czasu minęło, więc czy powinniśmy się zainteresować tym projektem Cóż, wygląda na to, że tak, bo Samsung przedstawił w nim naprawdę interesujący pomysł. patent na stronie WIPO odkrył serwis 91mobiles.

Czytaj też: Okulary przeciwsłoneczne i do czytania w jednym, czyli 32 North od Deep Optics

Chodzi o smartfon z odłączanym smartwatchem! Zerknijcie najpierw na grafiki dołączone do wniosku patentowego.

Jak widzicie, takie urządzenie miałoby odczepiany górny element, który dzięki swojej elastyczności mógłby posłużyć jako smartwatch. Sam ekran po przyłączeniu go do smartfona działałby jako pomocniczy wyświetlacz, na którym widzielibyśmy powiadomienia czy treści pokroju daty, godziny albo wiadomości. Podłączałoby się go do głównego ekranu za pomocą złączy magnetycznych lub pin, a jego ładowanie odbywałoby się na podobnej zasadzie jak rysik – odczepiany element ładowałby się z telefonu.

Czytaj też: Najnowsze rendery Samsung Galaxy Watch4 wyglądają na oficjalne

Możliwości zastosowania takiego rozwiązania jest bardzo wiele i trzeba przyznać, że wygląda to ciekawie, choć ciężko powiedzieć jak z funkcjonalnością. Jak widzicie na szkicach elastyczny element ekranu przylega do nadgarstka, ale nie otacza go całkowicie. Musiałyby być dołączane do niego dodatkowe elementy pozwalające na stabilne przymocowanie go do ręki, inaczej noszenie go raczej nie byłoby komfortowe i bezpieczne dla urządzenia.

Czy Samsung ma zamiar coś robić z tym pomysłem? Tego nie wiadomo. Patent wypłynął dopiero teraz, ale zgłoszono go w 2018 roku. Trzeba jednak przyznać, że wygląda ciekawie i z pewnością wyróżniłby się na tle innych urządzeń wykorzystujących elastyczne wyświetlacze.