Reklama

Snowpiercer – oś czasu wyjaśnia połączenie między filmem a serialem

Snowpiercer serial, Snowpiercer recenzja, Snowpircer 2020 recenzja, Snowpiercer odcinek 1 i 2 recenzja, Snowpiercer odcinek 1 i 2 opinia

Już niedługo swoja premierę będzie miał serial Snowpiercer osadzony w komiksowym uniwersum stworzonym przez Benjamina Legranda i Jacques’a Loba. Tylko kiedy dzieje się akcja? I jak serial ma się do filmu?

Czytaj też: Latająca Wonder Woman i powrót Steve’a na nowych zdjęciach z filmu

Snowpiercer, podobnie jak film z Chrisem Evansem z 2013 roku, opowie o Ziemi, która zmieniła się w jałowe, zamarznięte pustkowie. Jedyni ocaleli zamieszkują nieustannie poruszający się pociąg, tytułowy Snowpiercer, który okrążą świat. Wewnątrz, obok bajecznie bogatych żyją stłoczeni biedacy, którzy w końcu wzniecają bunt. Czy walka klas doprowadzi do całkowitego unicestwienia ludzkości?

Zarówno film jak i serial TNT osadzony jest w uniwersum wykreowanym w komiksach Benjamina Legranda i Jacques’a Loba. Pozostaje jednak pytanie jak ekranizacje mają się do kanonu i czy właściwie są to ekranizacje? Jaka jest chronologia wydarzeń? Na szczęście otrzymaliśmy grafikę przedstawiającą oficjalną oś czasu uniwersum Snowpiercer.

Jak widzicie wszystkie elementy uniwersum pozostają względem siebie kanoniczne. Serial rozgrywa się siedem lat po wydarzeniach z prequeli zaś film dzieje się osiem lat po historii, którą zobaczymy w serialu. Co ciekawe już ogłoszono, że Warner Bros. zamówiło kolejny sezon, więc możliwe, że w pewnym momencie otrzymamy jakieś części wspólne.

Przypomnijmy, że premierę serialu zapowiedziano na 31 maja, jednak w końcu zdecydowano się ją przenieść. Na szczęście Snowpiercer nie został opóźniony a przyspieszony. Dlatego zadebiutuje 17 maja. W Stanach Zjednoczonych będzie emitowała go stacja TNT, zaś w Polsce będziemy mogli obejrzeć go na Netfliksie.

W obsadzie znaleźli się: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Alison Wright, Mickey Sumner, Susan Park, Iddo Goldberg, Katie McGuinness, Annalize Basso, Sam Otto, Roberto Urbina, Sheila Vand, Jaylin Fletcher oraz Graeme Manson.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News