Reklama
aplikuj.pl

Solarny Dach Tesli w Europie. Kiedy możemy na niego liczyć?

największy dach solarny Tesli, największy dach solarny, dach solarny Tesli,

Wcześniej informowaliśmy, że Tesla interesuje się Polską, dzięki inwestycjom PGNiG, a dziś mamy dla Was informacje, kiedy zadebiutuje Solarny Dach Tesli w Europie.

Solarny Dach Tesli w Europie

Tym razem Elon Musk powiedział co nieco na temat rozszerzenia swojej „solarnej” działalności związanej z dachami. Mowa o Tesla Solar Roof, czyli „solarnym dachu Tesli”, który integruje w dachówkach możliwości paneli słonecznych. Te po początkowych trudnościach złapały wiatr w żagle… ale tylko w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Tesla Roadster będzie latał, czyli Musk znów mówi za wiele
Czytaj też: Podejrzyjcie jak wygląda elektryczny tir Tesla Semi
Czytaj też: Samsung wyprodukuje nowe układy dla Tesli?

Pozostało więc pytanie – „Panie Musk, kiedy Europa?!”. Takie też padło na Twitterze, a CEO Tesli odpowiedział, że ma nadzieję na Solarny Dach Tesli w Europie jeszcze w tym roku. Podobnie wypowiedział się o wejściu na rynek kanadyjski, ale w tym przypadku był nieco pewniejszy swoich słów.

Czytaj też: Czerń w Modelach Tesli dominuje już w pełni
Czytaj też: Rzućcie okiem na rewolucyjne strukturalne baterie Tesli
Czytaj też: Oto nowy czujnik do samochodów Tesli

Trudności z podbijaniem innych rynków sprowadzają się do produkcji dachówek wyłącznie w Gigafactory w Nowym Jorku. Najpewniej Tesla musiałaby więc rozpocząć produkcję w swojej niemieckiej fabryce, żeby ceny i dostępność w Europie nie były jakimś żartem przez wyzwania transportowe.