Reklama
aplikuj.pl

Specjalny monitor do Xboxa od Philips. To ponoć pierwszy taki model

monitor do Xboxa od Philips, monitor do Xboxa, 559M1RYV, monitor 559M1RYV

Wychodzi na to, że doczekaliśmy się premiery pierwszego na świecie monitora przeznaczonego do grania na konsoli Xbox. Co więc dokładnie oferuje ten wyjątkowy, bo specjalny monitor do Xboxa nowej generacji?

Oczywiście w oficjalnej notce prasowej znajdziemy szereg zapewnień, które nie pokrywa nic a nic szczególnego. Przeczy tamy więc, że monitory do gier Philips Momentum dla konsoli Xbox są stworzone od podstaw, aby zapewnić najlepsze wrażenia fanom konsoli Microsoftu. W jaki sposób? Najwięcej wydaje się mówić wzmianka o tym, że firma nawiązała współpracę z oddziałem Xbox i dostroiła swoje monitory specjalnie tak, aby zapewnić optymalną, sprawdzoną wydajność Xbox Series X od samego momentu podłączenia.

Czytaj też: Zakupy w sklepie Morele loterią? Zleciła płatny test i dostała inny monitor

Monitory zostały gruntownie przetestowane i zweryfikowane przez inżynierów Microsoft i TPV, aby zapewnić doskonałą kompatybilność, a jednocześnie spełnić wysokie oczekiwania, których oczekują oddani fani Xbox. Zespół współpracował nad stworzeniem trybu Xbox Game Mode, który tworzy ekscytujący tryb ze specjalnie dostrojoną jakością obrazu dla konsoli Xbox.

559M1RYV to specjalny monitor do Xboxa od Philips

Innymi słowy, musimy uwierzyć firmie na słowo, choć niespecjalnie wiemy, czy w ogóle będziemy mieli okazję kupić ten specjalny monitor do Xboxa, bo ogłoszenie ewidentnie dotyczy wyłącznie rynku amerykańskiego. Tam to cacko będzie dostępne w sklepie Amazon latem 2021 roku w cenie 1599,99 dolarów, czyli 6100 zł i nic w tym dziwnego, bo to flagowy monitor od Philips Momentum.

Czytaj też: Dwa gamingowe monitory ViewSonic Elite zaprezentowane. Co je wyróżnia?

W Xbox zawsze staramy się dać naszym fanom wybór, w jaki sposób, w co i gdzie grają w swoje ulubione gry. Dzisiaj z radością ogłaszamy naszą współpracę z firmą Philips, aby dostarczyć pierwszy monitor zaprojektowany dla Xboxa, dając fanom wyjątkowy wyświetlacz z technologią i funkcjami zapewniającymi najlepsze wrażenia podczas grania na konsoli Xbox Series X|S.

— powiedział Matt Kesselring, dyrektor ds. współpracy sprzętowej konsoli Xbox.

Znajdziemy go w sieci pod nazwą 559M1RYV i już teraz możemy opowiedzieć w szczegółach o jego możliwościach. Najważniejszy wydaje się w nim 55-calowy płaski ekran o rozdzielczości 4K, który odświeża się z częstotliwością 120 Hz, co umożliwia dorzucenie na pokład nowego wejścia wideo HDMI 2.1. Wyświetlacz wspiera też obsługę HDR z DisplayHDR 1000, a na jego pokładzie znalazła się zaprojektowana obudowa głośnika przez inżynierów z Bowers & Wilkins.

Czytaj też: Nowe monitory Samsung Odyssey 2021 porzuciły zakrzywiony ekran

Fakt, że to monitor gamingowy podkreślają niskie opóźnienia reakcji, czyli lagi, występujące na poziomie sterowania w przypadku monitorów. Najbardziej dręczą one zwyczajne telewizory, co w przypadku tego monitora dla Xboxa rozwiązano trybem Always Low Latency. Wrażenia z rozgrywki polepsza też obecność technologii Variable Refresh Rate.