Reklama
aplikuj.pl

Prawdopodobna specyfikacja procesora Apple M1X

Prawdopodobna specyfikacja procesora Apple M1X

Po raz kolejny docierają do nas informacje na ten temat i po raz kolejny mowa tylko o nieoficjalnych źródłach. Specyfikacja procesora Apple M1X jest bowiem szalenie ciekawym tematem.

Specyfikacja procesora Apple M1X

Zawsze wszystko to, co nowe, ciekawi i nie inaczej jest tym razem, bo nie zdarza się często, żeby tak wielka firma porzucała dotychczasowe układy i sięgała po własne rozwiązania. Tak jednak poczyniło Apple, produkując swój pierwszy procesor M1 i pracując nad jego bardziej wydajnym następcą.

Czytaj też: WD Green SN350 to najnowsze budżetowe dyski NVMe
Czytaj też: Oppo Find X3 zauważony w AnTuTu i AIDA64
Czytaj też:
Pierwszy kolorowy czytnik z 7,8-calowym wyświetlaczem Kaleido E Ink

Specyfikacja procesora Apple M1X ma ponoć sprowadzać się do zmodernizowanego 12-rdzeniowego procesora, którego osiem rdzeni w konfiguracji 4+4 będzie tymi wydajnymi Firestorm, a pozostałe cztery tymi bardziej energooszczędnymi Icestorm (via CPU Monkey).

Czytaj też: Toshiba ogłasza dyski HDD z serii MG09
Czytaj też: Znamy datę premiery procesorów Intel Rocket Lake-S
Czytaj też: Samsung stworzył pierwsze pamięci HBM ze sztuczną inteligencją

Rdzeń graficzny tego procesora będzie jeszcze bardziej zaawansowany, oferując 16 rdzeni i 256 jednostek wykonawczych, a więc dwa razy więcej względem M1. Stąd zresztą wyższe TDP, które będzie sięgać od 35 do 45 W i możliwość wspierania dwa razy większej pojemności pamięci operacyjnej rzędu 32 GB.