WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Najszybszy Internet w Polsce w styczniu 2020 roku według danych Speedtest.pl

Speedtest prezentuje pierwsze w tym roku zestawienie dostawców najszybszego Internetu w Polsce. I robi to w nowy, bardziej czytelny sposób. Liderami na rynku Internetu stacjonarnego nie zmiennie pozostają Inea, UPC i Toya. Wśród dostawców Internetu mobilnego T-Mobile mocno odskakuje konkurencji.

Internet stacjonarny – pierwsza trójka niezmiennie taka sama

Pierwsza trójka dostawców Internetu stacjonarnego jest od wielu miesięcy taka sama. Liderem cały czas pozostaje Inea ze średnią prędkością pobierania na poziomie 132,62 Mb/s i nikt nie ma do niej startu pod względem prędkości wysyłania – 131,11 Mb/s. Drugie miejsce pod tym względem zajmuje Toya z prędkością zaledwie 28,14 Mb/s.

Całkiem nieźle wypada Orange zajmujący 5 pozycję. Jak na tak dużą sieć, w której ciągle zdarzają się przecież łącza do 10 lub do 20 Mb/s, średnia prędkość pobierania na poziomie 59,13 Mb/s wygląda naprawdę dobrze.

T-Mobile niekwestionowanym królem Internetu mobilnego

T-Mobile wypada zdecydowanie najlepiej jeśli chodzi o dostawców Internetu mobilnego. W ogólnym rankingu legitymuje się prędkością pobierania na poziomie 25,93 Mb/s oraz wysyłania 8,54 Mb/s. Warto też zauważyć, że swoje wyniki ciągle poprawia Plus.

Po wyłączenie wyników uwzględniających Roaming krajowy, swoją pozycję o jedno oczko poprawia Play. Różnica pomiędzy prędkością z uwzględnieniem roamingu – 22,74 Mb/s, a bez niego – 24,37 Mb/s, jest już coraz mniejsza.

Najszybszą sieć LTE może pochwalić się również T-Mobile i tutaj przewaga na konkurencją jest jeszcze mocniej widoczna.

W przypadku wyników LTE bez roamingu krajowego kolejność się nie zmienia, ale tradycyjnie poprawia się wynik sieci Play.