Reklama
aplikuj.pl

Spodnie motocyklowe z poduszką powietrzną to coś, co zainteresuje każdego posiadacza motoru

Honda rozpoczęła prace nad poduszkami powietrznymi montowanymi na motocyklach już w 1990 roku. W tym przypadku chodzi jednak o specjalistyczne spodnie.

Firma Airbag Inside Sweden AB pracuje bowiem nad spodniami wyposażonymi w… poduszki powietrzne. Pomagają w tym naukowcy z Uniwersytetu w Uppsali, a pierwsze rezultaty tej współpracy możecie ujrzeć na poniższym filmie.

Czytaj też: Silnik wyszpiegowanego Defendera 90 zdradzony jednym szczegółem
Czytaj też: Dwukrotnie wyższa cena za używanego McLarena, czyli zarobek na unikalności
Czytaj też: Skoda Enyaq GT pokazała się w jeszcze skromniejszym kamuflażu

Airbag Inside Sweden AB planuje wprowadzić swój produkt na rynek w Stanach Zjednoczonych i Europie pod nazwą Mo’Cycle. Zanim rozpocznie się jednak produkcja, musi pojawić się wystarczająco liczba kupców z platformy Kickstarter.

Równie ciekawie wygląda propozycja od Asphalt & Rubber, składająca się zestawu w postaci spodni ze sprzączkami i poduszkami powietrznymi. Podobnie jak w przypadku Mo’Cycle, tak i w tym przypadku konieczne jest posiadanie przy sobie niewielkich rozmiarów pojemnika z gazem.

Spodnie motocyklowe widoczne na powyższych filmach z pewnością ochronią przed zadrapaniami

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie cena pierwszych spodni, ale te od Asphalt & Rubber są w sprzedaży już teraz. Ze zniżką, którą możecie znaleźć na tej stronie, cena jednaj pary ma wynosić ok. 375 euro. Pierwsze dostawy mają z kolei ruszyć w marcu 2021 roku.