Reklama

Na tę funkcję Spotify na Apple Watch trzeba było długo czekać

spotify

Teraz brak połączenia smartwatcha z internetem nie będzie już przeszkadzał w słuchaniu muzyki. Aplikacja Spotify na Apple Watch dostała najnowszą funkcję, która pozwala na pobieranie muzyki do pamięci zegarka i słuchanie ich w trybie offline.

Muzyka offline w Spotify na Apple Watch

Możliwość pobierania utworów w muzycznych serwisach streamingowych znacznie ułatwia życie. Dzięki temu możemy zapisać ulubioną muzykę w pamięci urządzenia i słuchać jej nawet wówczas, gdy nie mamy dostępu do sieci, albo zwyczajnie chcemy ograniczyć zużycie danych. Teraz z takiej opcji mogą cieszyć się również osoby, które korzystają ze Spotify na inteligentnych zegarkach Apple.

Czytaj też: Elpisa od Rakuten Kobo, czyli połączenie świata czytania i tworzenia

Aplikacja szwedzkiego serwisu umożliwia pobieranie muzyki do pamięci Apple Watchy. Zapiszemy w ten sposób zarówno poszczególne utwory czy odcinki podcastów, ale także całe playlisty czy albumy ulubionych wykonawców. Dzięki temu później będzie można słuchać ich bez konieczności połączenia z internetem. Opcja ta jest doskonale znana chociażby posiadaczom smartfonów. Podobnie jak w ich przypadku, utwory zapisane w pamięci urządzenia, będą oznaczone zieloną strzałką.

Czytaj też: Specyfikacja iQOO Neo5 Vitality Edition. Premiera już wkrótce

Funkcja jest bardzo przydatna, ale nie jest jedyną nowością, jaka trafia do Spotify dla posiadaczy urządzeń z jabłkiem. Położono większy nacisk na integrację aplikacji z asystentem głosowym Siri. Pozwoli to użytkownikom np. na wygodniejsze sterowanie odtwarzaniem muzyki za pomocą poleceń głosowych. Łatwiej przeskoczymy pomiędzy danymi playlistami lub odkryjemy składanki przygotowane dla nas przez aplikację. Nowości mają trafić do Spotify w najbliższych tygodniach, warto więc obserwować i czekać na aktualizacje.