WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Sprzedaż Nintendo Switch przegoniła już Xboxa One

To nie jest dobry dzień dla Microsoftu. Porażka konsoli Xbox One jest teraz jeszcze bardziej widoczna.

Wszystkie szacunkowe dane to potwierdzały i w końcu nadszedł ten dzień. Na całym świecie sprzedało się więcej sztuk konsoli Nintendo Switch niż Xbox One. Dobitnie pokazuje to skalę problemu konsoli Microsoftu.

Nintendo przegoniło sprzęt Microsoftu w okolicach ostatniego kwartału 2019 roku. Sam się nawet dołożyłem do tego wyniku, a zaraz za mną czwórka innych znajomych też zdecydowała sie na zakup. Switch sprzedaje się jak szalony i osiągnął wynik Xboxa One w 34 miesiące. Xbox One jest na rynku od 74 miesięcy.

Na jakim wyniku zakończy się sprzedaż Switcha? Ciężko jest jeszcze określić, czy uda się przebić wynik Nintendo Wii. Aktualnie wiemy, że tempo sprzedaży jest wyższe niż w przypadku PlayStation 4 i PlayStation 2. Nintendo znacznie podkręciło wynik rodziny „Switch” poprzez wydanie Nintendo Switch Lite. Ten sam ruch pozwolił osiągnąć lepsze rezultaty sprzedażowe w przypadku systemu DS.

Ninny może jednak jeszcze raz wydać Switcha. Tym razem mamy plotki o mocniejszej wersji urządzenia. Najnowsze przecieki wspominają o tym, iż może to być przystawka do aktualnej konsoli (nie Lite), która podkręci moc obliczeniową urządzenia, gdy będziemy grali na telewizorze. Mi się ten pomysł bardzo podoba i sam bym taką przystawkę kupił. To jednak wciąż niepotwierdzone informacje.