WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Stado robotów Mini Cheetah z MIT zabawiło się wspólnie na trawniku

Wywołując pewny niepokój przed tym, co nowe, stado dziewięciu robotów-psów Mini Cheetah zespołu Biomimetics Robotics z MIT poczuło niedawno powiew świeżego powietrza.

Inżynierowie postanowili albo wzbudzić u nas niepewność co do technologii przyszłości, albo pokazać nam to, jak uroczo może wyglądać grupa „bawiących się” ze sobą robotów w jesiennej aurze. Na poniższym materiale zdalnie sterowane Mini Cheetah nie tylko podskakiwały radośnie i wpadały na siebie, jak dzieci, ale też pograły w piłkę nożną i pochwaliły się backflipami.

Łatwo możemy dojrzeć, że te 9-kilogramowe roboty są nie tylko dynamiczne w swoich ruchach, ale też niezwykle wszechstronne, mogąc poruszać się we wszystkich kierunkach, skakać w miejscu, a nawet wstać po upadku.

Projekt Mini Cheetah przeszedł już oczywiście wiele iteracji od jego ogłoszenia w 2009 roku i nie trudno zauważyć, że są one coraz lepsze. Ta najnowsza wersja, najmniejsza i jak dotąd najbardziej wyrafinowana, została zaprezentowana jednak już na początku tego roku.

Zespół stojący za Mini Cheetah planuje wypożyczać swoje roboty innym laboratoriom, aby dać inżynierom szansę na zbadanie własnych pomysłów. Zwłaszcza że te roboty są ponoć łatwe w naprawie i modernizacji.

ŹRÓDŁO: Digital Trends