Reklama
aplikuj.pl

Star Wars Jedi 2 porzuca niektóre konsole

star wars jedi 2

Pojawiło się kilka nowych informacji na temat Star Wars Jedi 2. Produkcja będąca kontynuacją docenionego tytułu EA i Respawn Entertainment powoli nabiera kształtów.

Star Wars Jedi 2 powstaje

To, że kontynuacja Star Wars Jedi 2 powstaje nie ulega wątpliwości. Tytuł powinien być już w produkcji od dłuższego czasu, a deweloperzy zapewne kończą przygotowania do prezentacji pierwszego zwiastuna. Poprzedni tytuł był przełomowy z dwóch powodów – był kolejną bardzo dobrą grą, dzięki czemu powstała nowa, silna marka, a do tego Electronic Arts zobaczyło, że na porządnych tytułach dla pojedynczego gracza daje się zarobić ogromne pieniądze.

Czytaj też: Polski Ghostrunner już nie taki polski

Co wiemy o drugiej części produkcji? Zapewne będziemy dalej śledzić losy tych samych bohaterów, ale tym razem – na innych platformach. Informatorzy donoszą bowiem, że Star Wars Jedi 2 nie będzie dostępny na tych samych urządzeniach do grania. Tytuł ogramy już tylko na PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S oraz PC. Posiadacze PlayStation 4 oraz Xbox One muszą zaopatrzyć się w nowe konsole.

Z jednej strony może być to problematyczne dla wielu osób, które dalej nie natrafiły na nowe konsole w sklepach, ale z drugiej strony postęp musi kiedyś w końcu nastąpić. 2023 rok będzie pewnie jednym z ostatnich, gdy gry będą wychodziły jeszcze na poprzednią generację konsol i w końcu twórcy gier nie będą musieli myśleć o ograniczaniu skali gier do możliwości sprzętów z 2013 roku. Drugiego Cyberpunka 2077 nikt nie chce.

Co dalej po Star Wars Jedi 2?

Jaka przyszłość gier wideo z serii Star Wars szykuje się po premierze Star Wars Jedi 2? Kolejnym tytułem, którego możemy się spodziewać jest Knights of the Old Republic Remake, który według plotek ma zadebiutować w 2023 roku.

Czytaj też: Klasyczne odsłony The Elder Scrolls za darmo na Steam

Tytuł tworzony jest przez Aspyr, które konsultuje się z oryginalnymi deweloperami gry. Produkcja zapewne połączy obie gry: Star Wars: Knights of the Old Republic oraz Star Wars: Knights of the Old Republic 2 The Sith Lords, a do tego doda coś od siebie. Aktualnie tytuł zmierza tylko na PlayStation 5. Nie wiemy, czy jest to produkcja ekskluzywna na dany czas, czy tytuł, który zostanie już na sprzęcie Sony.