Starlink w Polsce jeszcze w tym roku. Ile będzie kosztować?

Starlink, Starlink w Polsce, Starlink ceny

Starlink to internet satelitarny oferowany przez firmę SpaceX należącą do Elona Muska. Na dedykowanej stronie internetowej można już złożyć zamówienie na zestaw umożliwiający korzystanie z usługi Starlink w Polsce. Ile będzie to nas kosztować?

Starlink w Polsce – ceny

Ze Starlink na całym świecie korzysta już przeszło 10 000 osób, liczba ta sukcesywnie się zwiększa, bo SpaceX wchodzi powoli na kolejne rynki, w tym także na Polskę. Oznacza to, że jeszcze w tym roku będziemy mogli skorzystać z internetu satelitarnego. Mówi się o połowie lub końcu 2021 roku, jednak na początku dostęp będzie limitowany, więc jeśli chcecie się załapać – składajcie zamówienia.

Czytaj też: Media bez wyboru – dzisiejszy protest to konieczność
Czytaj też: Problemy kompatybilności nowych Intel Core z B460 i H410 wyjaśnione
Czytaj też: Jaki zasilacz kupić do komputera?

A ile taka przyjemność kosztuje? Cóż, cena jest wysoka, choć na całym świecie jest mniej więcej taka sama, drobne różnice wynikają z lokalnych podatków itp. Koszt internetu satelitarnego Starlink w Polsce będzie wynosił 449 zł. Jest to kwota nie mała. Dodatkowo na początku musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. 2269 zł za sprzęt i 279 zł za wysyłkę. Na początku również musimy wpłacić zwrotny depozyt wynoszący jedną miesięczną opłatę za usługę, czyli 449zł. Zamówienie można złożyć tutaj.

Starlink w Polsce jeszcze w tym roku. Ile będzie kosztować?

Jak widzicie jest to spory wydatek, ale z pewnością znajdzie się wiele osób, które chętnie na coś takiego się skuszą. Zwłaszcza, gdy po prostu nie mają obecnie żadnej innej alternatywy.

Starlink w Polsce jeszcze w tym roku. Ile będzie kosztować?

Elon Musk zapowiada, że finalnie po orbicie okołoziemskiej ma krążyć 12 tys. satelitów tak, by usługa miała naprawdę zasięg globalny i dotarła do każdego zakątka Ziemi. Jeśli zaś chodzi o parametry, to według danych Starlink przekraczają one 100 megabitów na sekundę- pobieranie i 20 megabitów na sekundę- wysyłanie plików.