Reklama
aplikuj.pl

Starlink w Polsce jeszcze w tym roku. Ile będzie kosztować?

starlink, spaceX, nowe satelity Starlink od SpaceX sięgną po laser

Starlink to internet satelitarny oferowany przez firmę SpaceX należącą do Elona Muska. Na dedykowanej stronie internetowej można już złożyć zamówienie na zestaw umożliwiający korzystanie z usługi Starlink w Polsce. Ile będzie to nas kosztować?

Starlink w Polsce – ceny

Ze Starlink na całym świecie korzysta już przeszło 10 000 osób, liczba ta sukcesywnie się zwiększa, bo SpaceX wchodzi powoli na kolejne rynki, w tym także na Polskę. Oznacza to, że jeszcze w tym roku będziemy mogli skorzystać z internetu satelitarnego. Mówi się o połowie lub końcu 2021 roku, jednak na początku dostęp będzie limitowany, więc jeśli chcecie się załapać – składajcie zamówienia.

Czytaj też: Media bez wyboru – dzisiejszy protest to konieczność
Czytaj też: Problemy kompatybilności nowych Intel Core z B460 i H410 wyjaśnione
Czytaj też: Jaki zasilacz kupić do komputera?

A ile taka przyjemność kosztuje? Cóż, cena jest wysoka, choć na całym świecie jest mniej więcej taka sama, drobne różnice wynikają z lokalnych podatków itp. Koszt internetu satelitarnego Starlink w Polsce będzie wynosił 449 zł. Jest to kwota nie mała. Dodatkowo na początku musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. 2269 zł za sprzęt i 279 zł za wysyłkę. Na początku również musimy wpłacić zwrotny depozyt wynoszący jedną miesięczną opłatę za usługę, czyli 449zł. Zamówienie można złożyć tutaj.

Jak widzicie jest to spory wydatek, ale z pewnością znajdzie się wiele osób, które chętnie na coś takiego się skuszą. Zwłaszcza, gdy po prostu nie mają obecnie żadnej innej alternatywy.

Elon Musk zapowiada, że finalnie po orbicie okołoziemskiej ma krążyć 12 tys. satelitów tak, by usługa miała naprawdę zasięg globalny i dotarła do każdego zakątka Ziemi. Jeśli zaś chodzi o parametry, to według danych Starlink przekraczają one 100 megabitów na sekundę- pobieranie i 20 megabitów na sekundę- wysyłanie plików.