WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

W statku Platypus Swordfish będziecie cieszyć się słońcem i głębinami

W statku Platypus Swordfish będziecie cieszyć się słońcem i głębinami

Tak jak przed rokiem model Platypus Blue Ocean zabierał użytkowników nad i pod powierzchnię wody, tak też robi to jego nowa odsłona, Swordfish.

Swordfish to statek rekreacyjny o długości 12,1 m, który pozwala pasażerom podróżować nad lub pod wodą. Dzieli się on tak naprawdę na dwa moduły – jeden jest swoistym „rusztowaniem”, a drugi kapsułą, która za pośrednictwem hydraulicznych ramion może być albo podwyższana, albo obniżana.

W Platypus Swordfish zmieści się pilot i maksymalnie siedmiu pasażerów, którzy powietrze będą czerpać z systemu wpompowującego je do kapsuły. Tę uzupełnia przezroczysty kokpit z pleksiglasu, którego można otworzyć w słoneczne dni na powierzchni wody (via New Atlas).

Jeśli o napędzie mowa, Swordfish wystąpi zarówno w pełni elektrycznym, jak i hybrydowym wydaniu. Pierwszy z nich jest wyposażony w dwa silniki o mocy 500 kW i 400 Wh zestaw akumulatorów, zapewniając prędkość maksymalną około 74 km/h i zasięg do 212 km na jednym ładowaniu przy prędkości 13 km/h.

Czytaj też: Czy to król rowerowych narzędzi? Z tym multitoolem zrobicie wszystko!

Z kolei wersja hybrydowa jest wyposażona w dwa wbudowane silniki benzynowe V8 o mocy 900 koni mechanicznych każdy i dwa silniki elektryczne o mocy 80 kW. Model ten oferuje maksymalną prędkość 92,6 km/h i znacznie większy zasięg niż pojazd z napędem elektrycznym.

Partnerstwo Platypus/L2 spodziewa się, że produkcja ruszy na początku 2021 roku w czasie przed światową premierą na przyszłorocznym Monaco Yacht Show.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News