Reklama
aplikuj.pl

Statystyki szczepień na koronawirusa w jednym miejscu. Jak wypada Polska?

pandemia

Tempo szczepień na koronawirusa jest obecnie bardzo zróżnicowane, ponieważ niektóre kraje wprowadziły szczepionki już przed kilkoma tygodniami, podczas gdy inne nadal czekają na swoją kolej.

Zdecydowanie wyróżnia się w tej materii Bliski Wschód. Na fotelu lidera znajduje się bowiem Izrael, gdzie zaszczepiono niemal 20% mieszkańców. Blisko 10-procentowego wskaźnika szczepień znajdują się z kolei Zjednoczone Emiraty Arabskie, a czołową trójkę „zamyka” Bahrajn.

Czytaj też: Szczepionka od Moderny zatwierdzona. Wiemy, kiedy trafi do Polski
Czytaj też: WHO wydała zalecenie dot. szczepionki na koronawirusa. Czy Brytyjczycy je zignorują?
Czytaj też: Mutacja koronawirusa z RPA nie wpłynie na szczepionki? Sprzeczne komunikaty naukowców

Obecnie stosuje się kilka różnych środków – w Europie i Ameryce Północnej jest do przede wszystkim szczepionka od Pfizera oraz Moderny. Wielka Brytania i Indie zatwierdziły również produkt powstały dzięki wysiłkom firmy AstraZeneca. Rosjanie korzystają natomiast z autorskiej Sputnik V, podczas gdy Chińczycy prawdopodobnie szczepią z użyciem szczepionek firmy Sinopharm.

Statystyki szczepień na koronawirusa pokazują, że Polska wypada całkiem nieźle

Pod tym adresem znajdziecie globalne statystyki szczepień na koronawirusa. Mapy i wykresy pokazują tempo szczepień, procent uodpornionej populacji oraz podział na bezwzględną liczbę podanych szczepionek a także w oparciu o liczebność danego kraju.

Czytaj też: Czy lek stosowany w leczeniu raka będzie panaceum na COVID-19?
Czytaj też: Na terenie uniwersytetu stanęły automaty z darmowymi testami na COVID-19
Czytaj też: Przechorowanie COVID-19 prawdopodobnie daje długoterminową odporność

Jeśli chodzi o Polskę, to nasz kraj wypada pozytywnie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę dane dotyczące krajów Unii Europejskiej. Na obecną chwilę zaszczepiono nieco ponad 150 tysięcy osób, co przekłada się na ok. 0,4% ludności kraju nad Wisłą. Liderem w UE są Niemcy, choć procentowo (w stosunku do liczby mieszkańców) najlepiej wypada Dania.