Reklama
aplikuj.pl

Jak wyglądają światowe statystyki pandemii koronawirusa?

Dynamika wzrostu liczby zakażonych SARS-CoV-2 jest w ostatnich dniach szczególnie zatrważająca. Przedstawiamy krótki raport związany ze statystykami na koniec dnia.

Z oficjalnych danych wynika, że koronawirusa wykryto u co najmniej 375 tysięcy osób, choć w rzeczywistości liczba ta może być znacznie większa. Pocieszający (o ile można użyć takiego słowa kontekście tej niebywałej tragedii) jest fakt, że spadła dzienna liczba zgonów na terenie Włoch. Do tej pory zmarło tam ponad 6000 osób, lecz w ciągu dwóch ostatnich dni zanotowano spadki w tej kwestii.

Szczególnie niepokojąco sytuacja wygląda teraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie dziennie przybywa ok. 10 tysięcy zakażonych (a w samym Nowym Jorku liczba nosicieli przekroczyła już 20 tysięcy). „Liderami” na Starym Kontynencie pozostają Włochy, Hiszpania, Niemcy oraz Francja, choć dzienne liczby nowych przypadków nie są tu już tak przerażające, jak jeszcze niedawno. W przypadku Polski Ministerstwo Zdrowia zgłosiło 749 zakażeń oraz 8 zgonów.

Czytaj też: W walce z koronawirusem może zostać wykorzystana szczepionka sprzed ponad 100 lat

W wieczornym orędziu z 23 marca Boris Johnson ogłosił, że rząd Wielkiej Brytanii podejmie stanowcze kroki mające na celu opanowanie rozprzestrzeniania koronawirusa. Chodzi o podobne ograniczenia jak na terenie naszego kraju. W międzyczasie Niemcy postanowiły zaostrzyć restrykcje, zakazując poruszania się w grupach większych niż 2 osoby (wyłączając z tego ograniczenia cżłonków rodzin).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News