Reklama

Styczniowe premiery w Empik Go

Na Empik Go każdego miesiąca trafia sporo nowości. Są to audiobooki, e-booki i produkcje oryginalne, czy to w formie audio-seriali czy podcastów. Co przygotowano dla nas na początek roku? Nowości jest sporo.

Styczeń w Empik Go

Na platformę w tym miesiącu trafił już. 2. sezon Kryminatorium, podcastu true crime Marcina Myszki. Jeden z najpopularniejszych podcasterów tego gatunku w Polsce przybliża nam mrożące krew w żyłach opowieści, a dla podkreślenia klimatu pomaga mu w tym zespół aktorów. Wśród przedstawianych historii znajdziemy m.in. losy braci, których życiową aspiracją było zostanie największymi zabójcami na świecie, kulisy jednej z najbardziej szokujących zbrodni w naszym kraju czy historię matki, której nienawidziła cała Ameryka. Najnowszy sezon liczy 8 odcinków.

Kolejną nowością, którą już znajdziecie na Empik Go jest audiobook i e-book książki Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia autorstwa Sebastiana „Rahima” Salberta i Przemka Corso. Rahim, jedna z najważniejszych postaci polskiego hip-hopu odsłania kulisy swojej, przeszło 20 letniej kariery muzycznej. Gratką dla fanów rapera będzie z pewnością fakt, że to on sam czyta swoje wyznania.

W serwisie pojawił się też, skoro jesteśmy przy tym temacie, e-book i audiobook Upadek króla rapu autorstwa Krzysztofa Kasowskiego. Wokalista, tekściarz i felietonista przenosi nas do początku lat 90. ubiegłego wieku. Głownym bohaterem powieści Kasowskiego jest Dolar, początkujący, ale pełen aspiracji młody muzyk z małego miasta. Choć z rapem nie miał wcześniej do czynienia, to zakłada z kolegami pierwszą hip-hopowa grupę w Polsce obwołując się królem. Tylko czy ówczesna Polska gotowa jest na Króla Rapu i jego piosenki, które drastycznie różnią się od tego, co można usłyszeć w radiu?

A co jeszcze pojawi się na Empik Go?

20 stycznia powitamy 2.sezon Rozważnej i Erotycznej, podcastu, w którym Magda Mołek i Joanna Keszka rozmawiają na temat kobiecej zmysłowości. Dowiemy się, np. jak porozmawiać z dziećmi o seksie, dlaczego pewność siebie jest tak ważna, a także przedstawią nam kobiety, które zapisały się w historii kobiecej seksualności. Odcinków będzie 8, więc będzie czego słuchać.

Czytaj też: Kolejny zwiastun serialu WandaVision z zupełnie nowymi fragmentami
Czytaj też: Netflix – dlaczego wciąż do niego wracamy?
Czytaj też: Chris Pratt będzie nowym Indianą Jonesem?

25 stycznia czeka nas premiera e-booka i audiobooka Masters of Doom Davida Kushera. Na tę pozycję czekali z pewnością wszyscy fani gier, bo książka przyczliża nam losy Johna Carmacka i Johna Romero, twórców najbardziej innowacyjnych i hołubionych serii, Dooma i Quake’a.To oni zrewolucjonizowali popkulturę i wiedli prym w branży gier, aż do momentu, gdy stworzone przez nich dzieła ich nie poróżniły. Ta książka skierowana jest jednak nie tylko do graczy, bo może ona również zainteresować osoby, które zwykle od gier stronią.

27 stycznia dostaniemy debiut literacki Mayi Frost – Klub Pana G. również w formie audiobooka i e-booka. Główna bohaterka Milena,  to nieco zaniedbana i zblazowana mężatka, którą codzienna rutyna już zmęczyła. Na dodatek nie umie już nic z tym zrobić. I wtedy na jej drodze staje tajemniczy Gabriel, który zaprasza ją do tajnego klubu. A tam, by przejść do następnej komnaty Milena musi przekroczyć kolejną seksualną granicę. Czy się na to zdecyduje? A jeśli tak, to jak daleko zajdzie? I czy sam Gabriel poznał już wszystkie swoje ograniczenia?

A dla tych, którzy lubią reportarze przygotowano na 27 stycznia premierę e-booka Krwawe pozdrowienia z Rosji. Jak Władimir Putin eliminuje swoich przeciwników autorstwa Heidi Blake. Dowiemy się z niego o bezwzględnej walce prezydenta Rosji i jego zwolenników w wyścigu o władzę. Heidi Blake odpowie, między innymi na pytania Jak daleko jest w stanie posunąć się Władimir Putin? W jaki sposób pozbywa się swoich przeciwników? Czy któraś z  historii znalazła swoje rozwiązanie w sądzie?