Reklama
aplikuj.pl

Super-samochody w F1 2022 zagrożone po krytyce fanów?

f1 2022

Pojawiły się nowe przecieki na temat F1 2022. Tym razem powracamy do starszych informacji, które okazały się już zdezaktualizować. Czyżby krytyka największych fanów miała wpłynąć na kształt gry?

F1 2022 i nietypowe zmiany

Seria gier F1 zazwyczaj zbiera dobre oceny. Wygląda to tak, że deweloperzy raz wrzucają do swojej produkcji pełno zmian, a raz otrzymujemy odsłonę wyglądającą jak drobny lifting. W zeszłym roku np. otrzymaliśmy cały tryb fabularny ze scenkami przerywnikowymi. W tym roku ma go nie być, ale nie znaczy to, że zmian nie będzie. Będą, ale nietypowe.

Czytaj też: Dragon Age Inkwizycja na PS3 pogrzebał marzenia BioWare

Najważniejszą zmianą, o której dowiedzieliśmy się przed oficjalną zapowiedzią gry jest to, że w produkcji pojawią się super-samochody. Co dokładnie się pod tym kryje? Prawdopodobnie mówimy tutaj o potężnych maszynach, które nie są formułami. Przeciek podzielił jednak społeczność gry. Jedni cieszyli się z urozmaicenia, a drudzy krytykowali decyzję wspominając, że jest to gra o F1.

Jak się okazuje, wieści dotarły do osób odpowiedzialnych za F1. Formula One Management z Formula One Group miało wpłynąć na kształt gry i o ile super-samochody dalej będą wprodukcji, to jednak ich znaczenie zostanie zmniejszone. Zobaczymy je jedynie w próbach czasowych i pojeździmy w trakcie kariery. Nie będą one dostępne w trybie sieciowym gry.

F1 2022 Rosji mówi nie

Co jeszcze zaoferuje F1 2022? Z innych zmian, które wyróżniają się na tle reszty jest np. dodanie po premierze gry opcji rozgrywki międzyplatformowej. Dzięki wspólnej zabawie graczy PC, PlayStation oraz Xbox – serwery będą dłużej tętniły życiem.

Czytaj też: Nowa gra Techlandu! Co po Dying Light 2?

Z F1 2022 usunięty zostanie tor w znajdujący się w Rosji. Nie zobaczymy zatem Sochi Autodrom, ale za to możliwe jest, że po premierze gry dodane zostaną dwa darmowe tory – portugalski Algarve International Circuit oraz chiński Shanghai International Circuit.

Ciekawe również zapowiada się wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. F1 2022 ma umożliwić rozgrywkę w goglach VR już od samej premiery tytułu. Na pewno funkcja ta zadziała na PC, ale pozostaje kwestia tego, co z PlayStation? Czy Codemasters zdecyduje się na wsparcie dla PlayStation VR czy może firma szykuje niespodziankę i zaoferuje grę już za pomocą PlayStation VR2?