Takiego świata w Resident Evil 3 Remake się nie spodziewacie

resident evil 3 remake, re 3, resident evil 3

Resident Evil 3 Remake to zmiany. Jak dużo będzie się różniło w stosunku do oryginału?

Jaki będzie Resident Evil 3 Remake? Na pewno… inny. I nie mówimy tutaj tylko o zmianach w grafice czy drobnych poprawkach mechanik jak w przypadku Resident Evil 2 Remake.

Nowe wieści o Resident Evil 3 Remake to kolejne rzeczy, które mogą się jednym spodobać, ale ortodoksyjni fani pewnie będą kręcić nosem. Co zatem zmieni się w nadchodzącym, odnowionym Residencie?

Dowiedzieliśmy się, iż w grze, Raccoon City przeszło znaczną metamorfozę. Wszystko jest tutaj większe, a lokacje pozwalają nam zwiedzać nawet mniejsze miejscówki. Wciąż nie będzie to gra, o której można by powiedzieć, że oferuje otwarty świat, ale chodzenia tutaj trochę będzie. Dlatego tym razem pomoże nam system szybkiej podróży z miejsca na miejsce.

Ujawniono również, że w grze pojawią się uniki, które będziemy mogli wykonywać, aby uniknąć obrażeń. Nie mają być przesadzone, aby nie zatracić gatunku gry, którym jest survival-horror. Nowocześniejsze podejście ma pozytywnie wpłynąć na rozgrywkę, nie powodując, że jednocześnie będzie ona łatwa.