Elektryczny Seat elBorn doczeka się wydania Cupra?

Elektryczny Seat elBorn Cupra, Seat elBorn Cupra, elBorn Cupra, Cupra elborn, podkręcony Seat ElBorn

Jak podaje AutoExpress, Cupra, a więc ukierunkowana na osiągi marka SEATa może wkrótce wypuścić podkręconą wersję elektrycznego modelu el-Born EV.

Hiszpańska marka złożyła ostatnio znaki towarowe „Cupra Born” oraz „Cupra el-Born”. Ta druga bazowałaby oczywiście na swoim podstawowym modelu, ale otrzymałaby to, co zwykle rozumie się poprzez „podkręcanie osiągów elektrycznych samochodów”, a więc pojemniejszy akumulator oraz albo mocniejszy, albo dodatkowy silnik elektryczny.

Specyfikacje dotyczące wydajnego modelu el-Born Cupry nie zostały jeszcze potwierdzone, ale może zawierać zmodyfikowaną wersję elektrycznego układu napędowego o mocy 302 KM znajdującą się koncepcie ID. Crozz wraz z akumulatorem o pojemności 77 kWh.

Kierownictwo SEAT-a wcześniej potwierdziło, że standardowy el-Born z napędem na tylne koła będzie miał moc do 201 KM i rozpędzał się do 100 km/h w 7,5 sekundy. Po stronie magazynu energii znajdzie się 62 kWh zestaw akumulatorów od Volkswagena o zasięgu do 420 km według WLTP.

Czytaj też: Ten Model 3 Tesli nie lubił się ze swoją kierownicą

Standardowy elektryczny hatchback będzie również dostępny z mniejszymi mocami wyjściowymi, mniejszymi akumulatorami i w niższych cenach. Ponadto obie wersje EV powinny obsługiwać ładowanie prądem stałym o mocy 100 kW, umożliwiając odzyskanie 80% ładunku w zaledwie 47 minut.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News